Anasayfa / GENEL / FETÖ maymunu Bharara; ABD’li savcıyı paralel troller bile oyuncak ediyor!
bharara5

FETÖ maymunu Bharara; ABD’li savcıyı paralel troller bile oyuncak ediyor!

FETÖ ve yandaşlarının büyük umut bağladığı savcı Preet Bharara, Paralel Yapı’nın oyuncağı haline geldi. Yaptığı açıklamada Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dil uzattı.


Büyük bir kararlılıkla sürdürülen operasyonlarla inlerine girilen, para kaynakları kesilen terör örgütü FETÖ ve yandaşlarının umut bağladığı New York şerifi Preet Bharara, skandal açıklamalarıyla Paralel Yapı’nın piyonu olduğunu bir kez daha kanıtladı.

İranlı iş adamı Reza Zarrab’ı ABD’de tutuklatan Başsavcı Preet Bharara, ‘milli iradenin sesi STAR’ın, FETÖ’den alınan 2,5 milyon dolarlık bağışı deşifre eden ‘Himmeti aldı FETÖ şerifi oldu’ başlıklı manşetini çarpıtan açıklamalar yaptı. New York Basın Birliği toplantısında konuşan Bharara, Paralel Yapı’dan himmet alan Schumer’e danışmanlık yaptığının üstünü örttü. FETÖ’nün trolleri de çarpık değerlendirme üzerinden sosyal medyada algı operasyonu yürüterek komik duruma düştü.

HABERİN ASLI

FETÖ ve gayri milli medya da bu haberi süsleyerek STAR aleyhinde bir karalama kampanyasına girişti. STAR’ın 26 Mart tarihindeki manşetinde Savcı Bharara’nın FETÖ’den 2.5 milyon dolar bağış aldığına dair herhangi bir ifade bulunmuyor. Haberde, Bharara’nın Senatör Charles E. 4 yıl danışmanlık yaptığı yazıyordu. Schumer’in de, Fethullah Gülen’in iade edilmekten kurtulabilmek için 2,5 milyon dolar verdiği ‘Steptoe & Johnson’ hukuk bürosunun avukatlarından biri ve Bharara’yı savcı olarak öneren kişi olduğu yazıyordu.

ANLAYIŞI KIT

Milli iradenin sesi STAR’ın haberinin çarpıtılarak bir karalama kampanyasına dönüştürülmesi yine ABD’deki FETÖ elemanlarının bir işgüzarlığı. Bharara’nın Türkçe bilmediği dikkate alınınca, haberin FETÖ’nün elemanları tarafından yanlış aktarıldığı anlaşılıyor. Ya da Savcı Preet Bharara, okuduğunu anlamaktan aciz bir konumda, bu da durumun vahametini artırıyor.

KÜSTAHLAŞTI

Bharara, konuşmasında, Zarrab’ı tutuklatmasının ardından Twitter üzerinden 270 bin yeni takipçisi olduğunu, bunun sebebinin de ‘ülkede yolsuzluğa karşı gereken önlemin alınmadığına dair kanaat’ olduğunu söyledi.

ABD’NİN OPERASYON SAVCISI

SAVCI Bharara basın özgürlüğü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da hedef alarak aslında Türkiye aleyhine çalıştığı gözler önüne sermiş oldu. Sanal bir ortam üzerinden elde ettiği etkileşimler ile konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmeye kadar getiren Bharara, bir operasyonun parçası olduğunu gösterdi. Gezi olayları sırasında Türkiye’deki kamu sitelerine yönelik siber saldırılar da Savcı Preet Bharara tarafından FBI adına yönetildi.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir