Anasayfa / GENEL / FETÖ işbaşında; katili mi kaçırıyorlar?
katil

FETÖ işbaşında; katili mi kaçırıyorlar?

Fotoğraflar ve videolarla eşkali tespit edilen Ortaköy’deki terör saldısının failinin adı ve milliyeti konusunda ortaya atılan bir iddia daha asılsız çıktı.

Özellikle FETÖ’cü hesaplar tarafından takip edilen Tim Hogan adlı bir Twitter kullanıcısı, teröristin Kırgızistan vatandaşı Iakhe Mashrapov olduğunu iddia ederek bir pasaport fotosu paylaştı.

katil2katil4
Türkiye’deki bazı medya kuruluşları tarafından da kullanılan fotoğraftaki kişinin terör saldırısı ile hiçbir ilişkisi bulunmadığı tespit edildi.

kat5

Sosyal medyada ”Reina saldırısını gerçekleştiren kişinin pasaport fotoğrafı” olarak yayılan pasaportun sahibi Iakhe Mashrapov saldırıyla herhangi bir bağlantısı olmadığını açıkladı.

kat6

Kırgızistan merkezli Turmush Haber Ajansı’yla iletişime geçen Iakhe Mashrapov, pasaportunun fotoğrafının sosyal medyada yayılmaya başlamasının ardından Kırgız Ulusal Güvenlik ekiplerinin Kırgızistan’ın Osh bölgesindeki evine gelerek kendisine ulaştıklarını ve kısa bir sorgunun ardından serbest bırakıldığını söyledi.

Iakhe İstanbul’dan Bişkek’e bu sabah saat 07:00 civarında geldiğini ardından da saat 09:00’da Osh şehrine geçtiğini ve Türk yetkililerin bundan haberdar olduğunu anlattığı röportajda ayrıca Türk yetkililerin İstanbul’da uçağa bindikten hemen sonra kendisini alıp 1 saate yakın bir süre sorguladıklarını daha sonrasında ise saldırının failine benzediği için bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyip özür dilediklerini belirtti.

Turmush Haber Ajansı yetkililerine 2011’den beri Kara-Suu şehrinde ticaretle uğraştığını belirten Iakhe Mashrapov saldırganın kim olduğu hakkında bir bilgisi olmadığını, kendisinin de saldırının gerçekleştiği tarihte Kırgızistan’da olduğunu, sonraki gün İstanbul’a geldiğini açıkladı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir