Anasayfa / GENEL / FETÖ ile mücadelede fason elemanlarla vakit kaybetme sorunu
feto-foto1

FETÖ ile mücadelede fason elemanlarla vakit kaybetme sorunu

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna’nın “Aman dikkat taklaya getiriliyorsunuz” başlıklı yazısı şöyle:


Yarbay Levent Türkkan’ın, “Personel şubesinde subayından astsubayına, generaline kadar paralelci olmayan yoktur” ifadesi üzerinde geçen yazımda duracaktım, bugüne kaldı.
Çünkü…
Kozmik Zampara Şeref “pat” diye araya girdi. Demek ki, nasip bugüneymiş ne yapalım.
Dikkat isterim, Yarbay Levent Türkkan herhangi biri değil. Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ın FETÖ mensubu emir subayı.
İfadesi gerçekten dehşet verici; personel şubesinde paralelci olmayan yoktur diyor, daha ne desin!
Hatırlarsanız, Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok da, askeri yargının alayı FETÖ’cüdür demişti.
GATA’dan bir binbaşı doktor da feveran ederek, GATA’nın yüzde sekseninin Fetullahçı olduğunu dile getirmişti.
Hava Kuvvetleri’ni hiç konuşmayalım, direkt dizlerimizi dövelim daha iyi.
Hal böyleyken FETÖ’yle mücadele diye fasoncu mesabesindeki “elemanlara” vakit kaybetmenin anlamı var mı?
Aklınıza ne oldu; tehditte öncelik diye bir şey yok mu?
Lafın düzünü edelim; FETÖ’yle mücadelede tehdit öncelikli 5 alan vardır ki, asla ertelenemez, geciktirilemez, savsaklanamaz.
Bunlar TSK, polis, istihbarat, yargı ve özel güvenliktir.
Sakın buralar temizlendi denilmesin. Daha geçen hafta MİT’ten 87 “eleman” atıldı, haberiniz olsun. (Raporları doğrultusunda devletten temizlik yapılan MİT’in şu haline bakın da gerisini hesap edin.)
Yargı derseniz, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı FETÖ iddianamesi, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından daha yeni reddedildi.
Gerekçi mi?
FETÖ / PDY’nin örgüt olduğuna dair resmi bir belge bulunmuyormuş.
Onca yaşanandan sonra bu karar…
18. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi İlhan Karagöz’ün Fetullah Gülen’i mahkeme kararıyla “Mehdi” ilan etmesinden daha az garip değil.
Hülasa edecek olursak, TSK, polis, istihbarat ve yargıda daha yapılması gereken çok iş var besbelli. (Özel Güvenlik mi? Benim bildiğim henüz bir şey yapılmış değil.)
Bütün bunlar bihakkın yerine getirildikten sonra (güvenlik bürokrasisi ve kritik yerlerde bulunmayan) sıradan memurlara falan sıra gelirdi.
Bir de, sürgit “onu attım bunu tuttum” yaklaşımıyla FETÖ’yle mücadele edilemez.
Medya, akil insanlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri, cemaatler, özellikle de Diyanet İşleri mücadeleye omuz vermelidirler.
Mesela, “Mescid-i Dırar” mesabesindeki “paralel din” anlayışına karşı Diyanet İşleri 2013’ten beri ne yaptı ne yapıyor, çok merak ediyorum.
Gördüğüm şu: Hâlâ Erdoğan diyecek de onlar da yapacak, yoksa umurlarında değil.
Bu arada kimsecikler yanlış anlamasın: Direkt güvenlikle alakalı mezkur 5 öncelikli sahanın dışında kalan her şey önemsizdir, demiyorum.
FETÖ’nün “eleman” devşirme merkezi olarak kullandığı dershaneleri, psikolojik harp görevi ifa eden medyası kapatılmalı ve TUSKON gibi finans kaynaklarının da üzerine gidilmeliydi.
Öyle de yapıldı.
Gelgelelim, genel sekreter yardımcılarına varıncaya kadar FETÖ’cü kaynayan, yıllarca FETÖ’ye finans kaynağı olan belediyelerde hâlâ “tık” yok.
Genel sekreterlerden daire başkanlarına kadar “FETÖ’ye hizmete” aynen devam ediyorlar.
Üç-beş gariban işçiyi atmakla göz boyayacaklarını sanıyorlar galiba. Dertleri sadece göz boyamak mı, ondan da emin değilim.
Zira, geçenlerde 5 Alevi işçi kardeşimizi işten çıkarmışlar. Neymiş efendim, FETÖ’ye bağlıymışlar.
Bu işçilerin FETÖ’yle uzaktan yakından alakası olmadığını bilen Alevi dernekleri de haliyle infiale kapılmış.
Lakin tepkimizi göstermeden evvel bir konuşalım bakalım, demişler.
Hakkaniyetine güvendikleri, hiçbir ayrım gözetmeden insanların derdiyle ilgilendiğine şahit oldukları AK Partili bir ilçe başkanına başvurmuşlar.
O ilçe başkanı da sağ olsun bu sorunu çözmek için adeta yırtınmış.
Dahası, “Kardeşim, bu işçilerimiz FETÖ’cü değil, bunları siz nasıl işten çıkarırsınız?” diye çıkışmış. “Ama onlar GEZİ’ci” cevabını alınca da, “siz neyin intikamını kimden alıyorsunuz” yollu ağzına geleni söylemiş.
Sonuçta sorunu çözmüş ama anasından emdiği sütü de burnundan getirmişler.
Gezi’de çadır yakan kafayla Alevi işçiyi FETÖ’cü diye işten çıkartan kafa aynı kafadır.
Bu kafalarla işimiz zor.
“Üst aklın” taşeronu FETÖ ile mücadele “üst bilinçle” yürütülmeli. Ben bunu bilir bunu söylerim.
Bunun için de her şeyden evvel “siyaset” şart.
Siyasetçiler bütün ipleri “güvenlik bürokrasine” verip adeta kendi kendilerini açığa alırlarsa, iddia edildiğinin aksine devlete değil, bizzat siyasete “OHAL” uygulamış olurlar.
Bu da siyasetin taklaya gelmesi, yani, kendi kendine darbe yapması demektir.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Rahat örgütlenebilmek için öncelikle Personel dairesini ve istihbarat dairesini, üyelerine maddi menfaat sağlamak içinde mali hizmetleri ele geçiriyorlarmış. Darbeci birçok üst düzey hain personel ve istihbarat dairesi başkanı. Ama hiçbir kurumda personel dairesi başkanı görevden alınmadı. tedbir amaçlı dahi olsa personel, istihbrat ve mali işler dairesi başkanlarının açığa alınmasa dahi görevden el çektirilip yüzde yüz güvenilir insanlar getirilip ona destek olunması lazım. SİZ HİÇ KAMUDA AÇIĞA ALINAN YADA ATILAN DAİRE BAŞKANI, GENEL MÜDÜR VEYA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI gördünüz mü? Tabii ki hayır. İşte sıkıntı burada. İşçiyi, geçici işçiyi, memuru atmakla çözülmez. KAMUDAKİ BÜTÜN ALIMLAR NEREDEYSE SÖZLÜ SINAVA DÖNDÜ. PEKİ KOMİSYONLARDA KİM VAR. FETÖCÜ PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLARI, GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI VE GENEL MÜDÜRLER. O zaman ne oluyor. Bir taraftan atılırken diğer taraftan yeniler alınıyor. Neden hala hiç bir bakan personel dairesi başkanını, istihbarat dairesi başkanını ve mali hizmetler dairesi başkanının değiştirmedi. Kamuda bütün atamalarda MEMURSEN SÖZ SAHİBİ. Memursen ikinci başkanı fetöcü çıktı. ama bu adam hakkında hiç bir işlem yapılmadı. İşten de atılmadı. Bu adamın referans olduğu insanın beynini yakacak derecede AFAKİ YÜKSELİŞLER ne olacak. Bunlar gizli değilki. Ehliyet yok, liyakat yok, eğitim yok, takla var, yalakalık var, menfaat var, fetöye hizmet var ve bunların sonucu olarak da makam var. Gizli değil arkadaşlar bir bakın yeter. Buralar temizlenmeden asıl temizliği yapamazsınız. Bürokrasinin dokunulmazlığımı var. Neden hala dokunulmadı. Bürokrasi temizlenmediği sürece bir taraftan atılır diğer taraftan yenileri alınır. Sözlü sınavda bu kişilerin ekmeğine yağ sürer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir