Anasayfa / GENEL / FETÖ ile Hürriyet’in ‘kehanet’ oyunu!
kehanet6

FETÖ ile Hürriyet’in ‘kehanet’ oyunu!

DAEŞ’li teröristlerin 16 Ekim 16:10’da planladığı terör saldırısının talimatının, FETÖ’nün elebaşı Feto’nun saatindeki şifrede olduğu iddia ediliyor. Bu arada Hürriyet’te yayınlanan “16 Ekim kehaneti” haberi de kafalarda soru işaretleri bırakırken, okuyanlara “Hürriyet neyin peşinde” dedirtmişti. FETÖ ve Hürriyet’in kehanet işbirliği ise dikkat çekti.

Gaziantep’te 16 Ekim’de 2 hücre evine yapılan operasyonda, terör örgütü DAEŞ’in Gaziantep sorumlusu Mehmet Kadir Cebael ile bir terörist kendini patlatıp öldü. İkinci eve baskın saat 15.30’da yapıldı. Teröristlerin saat 16.10’da Alevi Kültür Merkezi’ne saldıracakları ortaya çıktı.

Gaziantep’te 16 Ekim’de 2 hücre evine düzenlenen operasyonda, Abu Yusuf kod adlı Suriyeli Muhammed Şerif ile Ankara Garı saldırısının faillerinden ve DAEŞ’in Gaziantep sorumlusu Mehmet Kadir Cebael, üzerlerindeki ve evdeki bombaları patlatmıştı.

İlk eve operasyon saat 12.45’te, ikincisine ise saat 15.30’da gerçekleştirildi.

Operasyonda yakalanan Suriye uyruklu A.E.N.’nin ifadesinde, “16 Ekim günü saat 16.00’da tüm hazırlıkları yaptıktan sonra Suriye’de örgüt mensubundan son talimatı alacaktık. Bu mesaj şifreli olarak gelecekti. Mesaj ile birlikte eylem yapacaktık” dediği belirtildi.

Öte yandan Hürriyet’te yayınlanan “16 Ekim kehaneti” kafalarda soru işaretleri bırakırken, okuyanlara “Hürriyet neyin peşinde” dedirtmişti.

kehanet3

kehanet5

DAEŞ’li teröristin verdiği bilgilere göre bombalı eylemin mesaj geldikten sonra 10 dakika içinde yapılmasının planladığı bildirildi.

16.10 SAATİ ÖZELLİKLE Mİ SEÇİLDİ?

DAEŞ’in bombalı saldırı yapacağı 16.10 saatinin özellikle seçildiği ileri sürüldü.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile birlikte hareket ettiği iddia edilen DAEŞ’in, Fethullah Gülen’in 19 Eylül 2016’da yaptığı konuşmasında uyuyan hücrelere mesaj verdiği öne sürülürken arkasındaki saatin 16.10’u gösterdiği için bu saati seçtiği ifade edildi.

DAEŞ’in aynı saatte eylem yapmak istemesinin iki örgütün eylemsellikte birlikte hareket ettiğinin göstergesi olduğu kaydedildi.

Ayrıca bu mesaj ile Fethullah Gülen’in kendisine bağlı örgüt mensuplarına yönelik olarak “mehdilik” iddiasını kuvvetlendirerek bir olayı önceden bildiği izlemini verip örgüt mensuplarının moral ve motivasyonlarını yükseltmeyi amaçladığı öne sürüldü.

POLİS BÜYÜK KATLİAMI ÖNLEDİ

Gaziantep polisi, 16 Ekim’de düzenlediği ve Cebael’in ölü ele geçirildiği hücre evi operasyonu ile büyük bir katliamı önlemiş oldu.

Çökertilen DAEŞ hücrelerinin, saldırı düzenlemeyi planladıkları Alevi Kültür Merkezi’nin yanı sıra ülkü ocakları, Atatürk Düşünce Derneği, camiler, HDP binaları ve baro lokali ile ilgili keşif çalışmaları da yaptığı bildirildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan 39 kişiden 19’u önceki gün adliyeye sevk edilmiş, şüphelilerden 10’u tutuklanmıştı.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir