Anasayfa / GENEL / FETÖ hüllesi; deşifre olan şirketlerini paralel çete böyle elde tutuyor!
servis11

FETÖ hüllesi; deşifre olan şirketlerini paralel çete böyle elde tutuyor!

AK Parti’nin Kızılcahamam Kamplarını düzenlediği Bank Asya’ya ait Asya Termal Tesisleri’nin Paralel Yapı oluşumu hâlâ varlığını koruyor. Kurum adını Swiss International olarak değiştiren Asya Termal’in paralelci yöneticileri yeni oluşumda da görev almaya devam ediyor.


Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) deşifre olan şirketlerini nasıl elde tuttuğuna dair çarpıcı bir ayrıntıya ulaşıldı. Geçtiğimiz yıllarda AK Parti’nin Kızılcahamam Kamplarını düzenlediği Bank Asya’ya ait Asya Termal Tesisleri’nin Paralel Yapı ile ilişkili olduğu tespit edilmiş, bunun üzerine tesis alelacele kiralanmıştı. Kurum adını Swiss International olarak değiştiren Asya Termal’in paralelci yöneticilerinin yeni oluşumda da etkinliğini koruduğu öğrenildi. Paralel Yapı’ya ilişkin Ankara’daki çatı soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına geldiği öğrenilen birçok şikayet ve ihbar mektubunda başta Ali Kemal Aydın olmak üzere birçok yetkilinin ismi geçiyor.

KADRO AYNI

Bank Asya bağlı ortaklığında bulunan Tuna Gayrimenkul bünyesindeki Asya Termal Tesisleri’nin kiralama işlemleri 5 Ağustos 2015’te gerçekleştirilmiş ve kamuoyuna duyurulmuştu. Ardından Lina Termal yapılan tesisin isim hakkı devredilerek Swiss International yapılmıştı. İsimlerdeki değişikliklere rağmen Paralel Yapı’ya hizmet eden otelin tüm yöneticileri yerinde tutuldu.

GİZLİ KAYITLARI ARŞİVLEYEN GİZLİ PATRON

Paralel Yapı’ya ilişkin Ankara’daki çatı soruşturmayı yürüten savcılığa gelen birçok şikayet ve ihbar mektubuna konu olduğu öğrenilen otel yetkililerinden Ali Kemal Aydın’ın daha önce Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü görevindeyken yetkilerinin genişletilerek Operasyon Müdürlüğü ile Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildiği öğrenildi. Tesisin gölge patron olduğu belirtilen Ali Kemal Aydın’ın, otelde konaklayan tanınmış isimlerin gizli kayıtlarını barındıran kişi olduğu ifade ediliyor. Ali Kemal Aydın’dan sonra ismi en çok şikayet konusu olan isim Ali Karakaş. Genel Müdür Yardımcısı Ali Karakaş’ın Paralel Yapı’nın otelde gerçekleştirdiği bütün gizli işlerin baş aktörü olduğu belirtiliyor.

HEPSİNİN GİZLİ YETKİSİ VAR

Swiss International’ın Satınalma Müdürü olan Turgay Karakurt’un ise tüm tedarik işlemleriyle ilgilenerek gizli tutulan alışverişler ve fatura girişlerini yürüten isim olduğu iddialar arasında. Tesisin Bilgi İşlem Müdürlüğü’nü yürüten Celalettin Yazıcı’nın da oteldeki gayri meşru işlemlerin kayıtlarını silmekle görevli olduğu öğrenildi.

İŞLEMLER PARAVAN MIYDI?

Asya Termal’in kiralanmadan önceki görevlerinden daha yüksek maaşlar aldığı öne sürülen Paralelcilerin yetkilerinin çoğaltılarak sürdürülmesi ilginç karşılanıyor. Devir işlemlerinin el koymaya engel olmak için paravan olarak gerçekleştirildiğine dair kuşkuları kuvvetlendiren gelişme “Paralel Yapı deşifre olan şirketlerini böyle elde tutuyor” yorumlarına neden oldu.

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir