Anasayfa / GENEL / FETÖ hala aktif mi; lojmanlardan ‘hayır’ çıktı
evet

FETÖ hala aktif mi; lojmanlardan ‘hayır’ çıktı

Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan bazı subay, astsubay ve polislerin, oy kullandığı sandıklarda hayır oyunda patlama yaşandığı belirlendi. Diyarbakır ve Hakkari’deki asker ve polis lojmanlarında kalan memurların sandıklarından “Hayır” tercihi birinci sırada çıktı.

Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan bazı subay, astsubay ve polislerin, ‘Abi’lerin talimatları doğrultusunda HDP’yi desteklediği ortaya çıkmasının ardından anayasa değişikliği oylamasında da Hayır cephesinde yer aldığı belirlendi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerde askerin ve polisin oy kullandığı sandıkların birçoğunda hayır oyunda patlama yaşandı. Beşiktaş’ta bulunan Yenilevent Askeri Lojmanlarında Hayır oyu rekor kırdı. Yenilevent Askeri Lojmanları’nda kalan memurların 2701’i oyunu hayırdan yana kullanırken, 660 kişi ise tercihini evet yönünde yaptı.

DÜN HDP’YE BUGÜN HAYIR’A

7 Haziran 2015 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan asker ve polisin oy kullandığı sandıkların birçoğundan HDP’nin birinci parti çıkmasıyla dikkatleri üzerine çeken sandıklar, yine şaşırtmadı. Güçlü bir Türkiye’nin önünü açacak Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemini öngören tarihi referandumda Doğu ve Güneydoğu’da asker ve polis sandıklarında “Hayır”ın patlama yaptığı bildirildi.

DİYARBAKIR’DAKİ POLİS SANDIĞINDAN HAYIR ÇIKTI

Referandumdaki “Hayır” tercihi, Diyarbakır’daki polis lojmanlarında da birinci çıktı. Polis lojmanlarında kalanlar şehit Polis Mehmet Erçin Ortaokulu’nda oy kullandı. Polislerin oy kullandığı 2264 numaralı sandıkta evet tercihi; 154 oy alırken, hayır tercihine 166 oy çıktı.

Hakkâri’de asker ve polis lojmanlarında “Hayır” tercihi birinci çıktı. Polis ve memur lojmanlarında kalan memurlar, Sümbül Anadolu Lisesi ile Gazi mahallesi Kız Meslek Lisesi’nde oy kullandı. Sümbül Anadolu Lisesi’nde oy kullanan 215 polis ve asker Hayır oyu verirken, 74 memur ise Evet oyu verdi. Gazi mahallesi Kız Meslek Lisesi’nde ise oy kullanan 205 polis ve asker oyunu Hayır’dan yana kullanırken, Evet tercihine 79 oy çıktı.

YENİLEVENT’TE HAYIR REKOR KIRDI

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Yenilevent Askeri Lojmanlarında Hayır oyu rekor kırdı. Yenilevent Askeri Lojmanları’nda kalan memurların 2701’i oyunu hayırdan yana kullandı. Lojmandaki 660 kişi ise tercihini evet yönünde yaptı.

VAHİM TABLO

“HDP’ye oy verin” diyen paralel abilerin emrini dinleyerek HDP’ye çalışan subay, astsubay ve polis amirlerinin Güneydoğu Anadolu’da PKK’ya karşı nasıl mücadele edeceği merak ediliyor. Diyarbakır, Hakkari gibi illerde asker ve polis lojmanlarından çıkan sandık sonuçları, TSK ve Emniyette Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) hâlâ aktif olduğunu ortaya koyuyor.

-YENİ AKİT-

MEDYAGUNDEM

kk6

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’nin son ihaneti!

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılan referandum için AİHM’e yapılacak başvurunun dilekçesini canlı yayında imzaladı. 16 …

kemalk

CHP’nin 9 yalanına 9 cevap

CHP, YSK’ya yaptığı başvuruda 9 iddiada bulundu, YSK, CHP’nin bu iddialarına 9 hukuki gerekçe ile …

moghe

CHP fena keleklerde; AB Türkiye’ye diz çöktü

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini yaptığı açıklamada, 16 Nisan’da yapılan Anayasa Değişikliği …

1 Yorum yapıldı

  1. Bu oyların çoğunluğu fatoş ve seyfi oktay müridleri uyumasın akparti bizim anamızdan emdiğimiz sütü burnunuzdan getireceğine bu itleri beslemesin temizlesin yahudi beslemeleri ülkeyi iç savaşa görürüm gemi uyanacak garibana gücü yeten devlet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir