Anasayfa / GENEL / FETÖ gazetesi Zaman PKK’nın sesi radyosu gibi!
zaman-pkk1

FETÖ gazetesi Zaman PKK’nın sesi radyosu gibi!

Paralel yapının medya organı Zaman Gazetesi, bugün birinci sayfadan yaptığı haberle güvenlik güçlerinin Mardin Nusaybin’de yaptığı terör operasyonunu eleştirdi. “Hapis hayatı yaşıyoruz, yeter artık” başlıklı haberde operasyonlar nedeniyle halkın sıkıntı yaşadığı anlatılıp PKK yandaşı vatandaşların “Allah aşkına yeter! Neden dünyayı bize dar ediyorsunuz?” gibi provokatif sözlere yer veriliyor. Zaman Gazetesi’nin açıkça PKK’yı destekleyen bu haberi çok tepki topladı.


Sokağa çıkma yasağı devam eden Mardin’in Nusaybin ilçesinde güvenlik güçleri terör örgütü PKK’ya yönelik büyük mücadele veriyor. Başarılı devam eden operasyonlarla PKK, artık bitme noktasına geldi. Tükenme aşamasına gelen PKK, gerek kendi medyasını kullanarak ve gerekse HDP milletvekilleri aracılığıyla operasyonların durdurulmasını istiyor.

Ancak haberleriyle destek veren gazetelerden birinin de paralel yapıya ait Zaman Gazetesi olduğu görüldü. Zaman Gazetesi bugünkü sayısında yayınladığı bir haberle operasyonları eleştirdi. Zaman Gazetesi “Hapis hayatı yaşıyoruz, yeter artık” başlıklı haberde operasyon yüzünden vatandaşların çektiği sıkıntıyı anlatarak zor durumda olan PKK’ya destek çıkmış oluyor.

İşte Zaman Gazetesi’nde çıkan haberin tam metni….

Mardin Nusaybin’de sokağa çıkma yasağının 6’ncı gününde çatışmalar şiddetlendi. Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H mensuplarının hendek kazdığı, barikat kurduğu 4 mahalleden patlamalar duyuluyor. Elektrik ve internetin olmadığı ilçede belediye ekipleri halka su dağıtıyor. Sıracettin Kaya, “Allah aşkına yeter! Neden dünyayı bize dar ediyorsunuz?” diye tepki gösteriyor. Neriman K. hapis hayatı yaşadıklarını söylüyor.

SU VE ELEKTRİK VERİLEMİYOR
Mardin’in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağı 13 Kasım’dan bu yana devam ediyor. Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H mensupları, özellikle Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir ve Yenituran mahallelerinde hendekler kazıp setler oluşturdu. Güvenlik güçlerinin bölgeye girmemesi için sokakların girişine parke taşlarından yaklaşık 2 metre yüksekliğinde, bir metre eninde duvarlar örüldü. Bu duvarları mevzi yapan teröristler, operasyon için bölgeye giren güvenlik güçlerine roket, el yapımı bomba ve uzun namlulu silahlarla ateş açıyor. Operasyona bu sefer Jandarma Özel Harekât timleri de kirpi olarak bilinen büyük zırhlı araçlarla destek veriyor.

Çatışmaların yoğunlaştığı dört mahallede sokak aralarında setlerin büyük kısmı hâlâ duruyor. Bir yandan örgüt mensupları diğer yandan güvenlik güçleri ateş açıyor. İki ateş arasında kalan vatandaşlar ise büyük bir mağduriyet yaşıyor. Çatışmalar sebebiyle ilçenin neredeyse tamamına su, elektrik verilemiyor; internet ve telefonla bağlantı sağlanamıyor. Belediye, tankerlerle ilçe halkına su taşıyor.

BAŞINDAN VURULAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
Öte yandan Musur Aslan (19) isimli genç, Yenişehir Mahallesi Yavuz Selim sokakta başından yaralandı. Hastaneye kaldırılan Aslan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Pınarakar sokakta yaralanan Rabia Bağtur (45) isimli kadın ise Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘Yeter artık, ilçe hapishaneye döndü’

Bölge halkı, yaşadıkları mağduriyete tepki gösterdi. 6 gündür evden çıkamadıklarını belirten Neriman K., şu ifadeleri kullandı: “İlçede hapis hayatı yaşıyoruz. Çocuklarımız gece gündüz devam eden silah ve top seslerinden uyuyamıyor. Telefon yok, elektrik yok. Aynı mahalledeki akrabalarımızdan bile haber alamıyoruz. Bizi neden cezalandırıyorlar, bunun açıklamasını bekliyoruz. Bize neden zulüm yapıyorlar, mantıklı bir cümle bekliyoruz.” İlçe halkından Mehmet K. de psikolojilerinin bozulduğunu belirtirken, Sıracettin Kaya tepkisini şöyle dile getirdi: “Polis geliyor hendeği kapatacağım diyor. Peki hendek kazılırken neredeydin? PKK ise sizi düşünüyorsa, gitsin başka yerde hendek kazsın. Allah aşkına yeter artık. Kürtlerden ne istiyorsunuz? Birbirinizi bahane edip dünyayı neden bize dar ediyorsunuz?”

(HABERİYAKALA)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Yusuf Hamidoğlu

    Münafıklık işte aynen böyle bir karaktermiş. Kur’an, onları “şeytana” benzetiyor. Önce günaha-isyana teşvik eder. Sonra da cezayı görünce ;-“Ben >Allah’tan korkarım. İsyandan beriyim!” dermiş. Bu ahmaklar da, ihanet ve iki yüzlülüklerini kimse anlamayacak zannediyorlar? Ey münafık meşrep mahluklar ! O isyan eden Kürtlere niye sormadınız? Siz, PKK’ya isyan ve itiraz etmediniz. Evinizi-barkınızı açıp onları korumaya aldınız. Şimdi devlet müdahale edince mi isyan ediyorsunuz? Tabii canım!!! Biz ahmağız! Siz de çok zekisiniz. Kur’ana bakın. Allah’ın münafıklara nasıl muamele ettiğini görün… Bakara suresinin hemen başında…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir