Anasayfa / GENEL / FETÖ-D!
feto-dogan

FETÖ-D!

Doğan’ın FETÖ kriptosu Muratoğlu’nun tutuklanmasının ardından itirafçı avukatın ifadesiyle Doğan Holding’e FETÖ baskını yapıldı. Holdingin baş hukuk müşaviri ve eski yöneticisi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Doğan Holding’e FETÖ operasyonu düzenlendi. Holdingin Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel ve eski yöneticilerinden Yahya Üzdiyen gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde holdingin Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu gözaltına alınmış, sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Muratoğlu hakkında İzmir’de FETÖ’den tutuklu avukat R.A. dikkat çekici bir ifade vermişti.

İSİMLERİ VERDİ

R.A. ifadesinde Muratoğlu’nun Ankara’da Doğan Holding’in davalarını kontrol altında tutmak için FETÖ’ye yakın avukatlarla görüşme yaptığını, ardından onları İstanbul’a götürdüğünü anlatmıştı. İşte o ifade: Ankara’daki toplantı sonucu gerekli anlaşma sağlandı ve büro olarak İstanbul’da bulunan Doğan Holding binasına davet edildik. 2012’de İstanbul’daki toplantıya o dönem Doğan Holding’in CEO’su olan Yahya Üzdiyen, hukuk müşaviri Erem Turgut Yücel de katıldı. Toplantıda Doğan Holding’e ait davalarla ilgili olarak görüşüldü ve anlaşmaya varılarak vekalet sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşme Doğan Holding ve aramda imzalandı.”

YARGITAY’DA YÜCEL

Muratoğlu ile 2013-2015 arasında sıkça görüştüm. Holdingin işlerini kendisi takip ediyordu. Yine Yücel ile birlikte Yargıtay ve Danıştay’daki davaları da takip ediyorduk. 17-25 Aralık sürecinin ardından kendisinin Gülen yapılanması dahilindeki avukat bürolarıyla ilişkisi devam etti. 2014 Ekim’inden sonra HSYK seçimlerinde örgütün etkinliğinin minimuma inmesi nedeniyle ilişkiler son buldu. Bu sürece kadar Muratoğlu ve Yücel’in Danıştay ve Yargıtay nezdinde etkin ve güçlü ilişkilerinin olduğu ikili konuşmalarımızdan gözlemliyordum.

GÜLEN’İN AVUKATIYLA ANLAŞTILAR

Avukat R.A. ayrıca Yahya Uzdiyen için şunları iddialarda bulunmuştu: 2012’de vekalet ilişkisi kurulduktan 5 ay kadar sonra Doğan Holding’in Ceo’su Yahya Uzdiyen’in ayrıca söz konusu davalar için Fetullah Gülen’in yardımcılarından Mustafa Özcan vasıtasıyla yine Gülen yapılanmasından etkin avukatlarından ayrıca Gülen’in de avukatı olan Orhan Erdemli’nin hukuk bürosuyla anlaştıklarını duymuştum.

ŞİRKETİMİZİ BAĞLAMAZ!

Doğan Holding ise gözaltılarla ilgili şu açıklamayı yaptı: Söz konusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.

BU DAHA BAŞLANGIÇ

AKŞAM Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu köşesinde Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun 17/25 Aralık’tan sonra üst düzey FETÖ’cülerle sıkı ilişki içinde olduğunu açıklamıştı. Öyle ki Muratoğlu, davalar lehlerine sonuçlansın diye FETÖ’ye yakın avukatlık ofisiyle anlaşmıştı. FETÖ soruşturması açılan Muratoğlu gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Kelkitlioğlu, operasyonunun sadece Doğan ile sınırlı kalmayacağın, büyüyerek devam edeceğini söyledi.

EVİNDEN RUHSATSIZ SİLAH ÇIKTI

Gözaltına alınan Erem Turgut Yücel’in evinde yapılan aramada ruhsatsız bir silah bulundu. Yücel bu silah için, “Kız arkadaşımın babasına ait” dedi. Yahya Uzdiyen’in Aydın Doğan’ın yargılandığı akaryakıt kaçakçılığı davasında sanık olduğu ve Şubat’taki duruşmada ifade vereceği öğrenildi.

-AKŞAM-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir