Anasayfa / ANALİZ / FETÖ beslemesi CIA ajanı da Soner gibi tehdit ediyor
henri

FETÖ beslemesi CIA ajanı da Soner gibi tehdit ediyor

16 Nisan’da referandumdan evet çıkacağını gören FETÖ beslemesi küresel çetenin tetikçileri yeni tehdit jargonuna geçtiler.

FETÖ paçavrası yazarından Erdoğan’a Mursi tehdidi

Bugün nasıl FETÖ’nün paçavrası Sözcü’de yazan Soner Yalçın, 16 Nisan’da evet çıksa da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır’da Mursi gibi devrileceği tehdidinde bulunduysa, 15 Temmuz’daki FETÖ’cü darbe girişiminde Büyükada’da darbeyi izlediği ortaya çıkan eski CIA şefi Henri Barkey de Soner Yalçın gibi Erdoğan’ı tehdit etti.

FETÖ beslemesi Henri Barkey, Washington Post’da bir yazı yayınlayarak, 16 Nisan’da Erdoğan’a ummadık bir sürpriz yaşatılacağını iddia etti.

Barkey yalanlarla dolu yazısında, FETÖ’ye yönelik operasyonları “Erdoğan’ı eleştirenler hapse atıldı” gibi iftiralarla doldurdu.

Barkey’in referandumda evet çıkması durumunda tehditlerini şöyle sıraladı:

“Referandumun sonuçları Türkiye için basit. ‘Hayır’ sonucu belirli bir süre bilinmezlik ve belirsizliğe yol açma potensiyeline sahip. Bunun aksine ‘Evet’ çıkarsa, Türkiye tıpkı Venezuela’da yaşananlara benzer dehşet verici bir çöküş riski yaratan bir şekilde otoriterliği kurumsallaştıracaktır. Ancak Türkiye Venezuela’dan çok daha önemli. Her iki durumda da kriz kaçınılmaz. ‘Hayır’ sonucu Erdoğan ve onun AKP’si için şok edici bir etki oluşturabilir. Alternatif lider arayışları doğurabilir. ‘Evet’ sonucu ise hesaplaşmayı sonraya erteleyebilir.”

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Haa siktie pic sonuna kadar eveet. Yaa heroo yaa meroo.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir