Anasayfa / GENEL / FETÖ ABD’de de hortumlamış!
feto-hortum1

FETÖ ABD’de de hortumlamış!

Teşkilatlandığı 160 ülkede insan kaynağını eğitimden karşılayan FETÖ’ye ABD’de ağır darbe geliyor. Karanlık örgütün 26 eyaletteki 140 okulu mercek altına alındı.


ABD’de kamuoyu tarafından “Charter” olarak bilinen Fethullah Gülen okulları tartışma konusu oldu. ABD basınına yansıyan tartışmada bu okulların göç sahteciliği, federal düzeye varılan kriminal soruşturmalara konu oldukları belirtildi. Texas Puplic News Service haber sitesinde 4 Kasım’da yayımlanan haberde, Gülen okullarıyla ilgili tartışmalara yer verildi.

SAHTECİLİK

“Texas Charter Okulları İnceleme Altında” başlıklı haberde ABD vatandaşlarının ödediği vergilerle charter okullara son 20 yıl içinde 3.7 milyar dolar kaynak aktarıldığı bilgisi yer aldı.

Texas’taki Harmony Puplik Schools adlı organizasyonun, Austin, Dallas, Houston, Fort Worth ve Sanantonio’da 46 kampüs ile 28 binden fazla öğrencisinin bulunduğu belirtilen haberde, bu okullarla ilgili incelemelerde ortaya çıkan sorunlu alanlar şöyle özetlendi: “Mali kötü yönetim, göç sahteciliği, federal ve yerel soruşturmalara konu olmak, okulların testleri ile oynadıklarına dair çok sayıda kanıt olması, öğretmenlerinin niteliklerine dair ciddi sorunların bulunması ve okulların akademik faaliyet göstermemesi.”

ABD medyasında yayınlanan haberde, Gülen okullarının 26 eyalette faaliyet gösterdiğine yer verilerek, 50 bin öğrenciye eğitim verdikleri ifade edildi.Ayrıca bu okulların her yıl devletten 150 milyon dolar aldıklarının altı çizildi. Gülen okulları ile ilgili devam eden FBI soruşturmasına dair haberler de basında yer almıştı. FBI, 2011’den bu yana FETÖ’nün kontrolünde olduğu düşünülen 100’den fazla okulla ilgili soruşturma yürütüyor.

MAAŞLAR HİMMET’E

Özellikle Horizon Bilim Akademisi’nin eski çalışanı Mary Addi’nin açtığı ayrımcılık davası basında geniş yer buldu. Addi’nin kocası Mustafa Emanet, mahkemeye verdiği yeminli ifadesinde, “maaşının 28 bin dolardan 42 bin dolara çıkarıldığını ve her maaş döneminde bu artış farkını nakit olarak Gülen Hareketi’ne vermesinin istendiğini” dile getirmişti.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir