Anasayfa / GENEL / Fethullah Gülen’e bu kez de Boğaz’da yalı!
gulen-yali

Fethullah Gülen’e bu kez de Boğaz’da yalı!

Pensilvanya’da malikane, Ankara’da saray, Bursa’da çiftlik yetmedi. Paralel devletin ileri gelenleri, liderleri Fethullah Gülen için Bebek’te Boğaz’a nazır bir de yalı ayarladı.

Devlet içinde paralel yapı kurmakla itham edilen cemaatin lideri Fethullah Gülen’in Türkiye gelmesi durumunda kalması için hazırlanan üç sarayın yanı sıra bir de yalı ortaya çıktı. 17 Aralık’ta ilk adımı atılan paralel yapının darbe girişimini ardından, cemaatin önde gelenleri, liderleri Fethullah Gülen’i Türkiye’ye getirerek ağırlama telaşına düştü. Akın İpek’in Ankara’daki sarayına Bursa’da rakip çıkmıştı. “Fethullah Gülen Hocaefendi’nin bir tebessümüne tüm malımı bağışlarım” diyen İpek’in, Gülen’i ağırlama yarışında işini sağlama aldığı görüldü.

DÖRT DÖRTLÜK GÜLEN YALI

İpek’in 2010’da yaklaşık 21.5 milyon dolar vererek satın aldığı Bebek’teki Aksu Yalısı’nı da hocasının hizmetine hazırladığı iddia edildi. Ünlü iş adamı, büyük bir hevesle aldığı tarihi yapıyı, restore ettirip bahçedeki müştemilatı da köşke çevirdi. İki yol yalısı elde edilen üç dönümlük mekanda, Gülen’in rahat etmesi için her detay düşünüldü. Bahçedeki sera ve yüzme havuzu kapatılarak yol seviyesinden yükseltildi. Toplantıların da yapılacağı bir mescit eklendi. Kale gibi korunan yalının çevresinde de üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Bahçenin her köşesine bir gizli kamera takıldı. Arka bahçe elektrikli dikenli telle çevrilerek giriş-çıkışa kapatıldı. Üstelik çevredeki binaların yalının bahçesini görmesi, ağaçlandırma ile önlendi. Böylelikle Gülen’in İstanbul’da geçireceği günler için dört dörtlük bir mekan ayarlanmış oldu.

FİYATI UÇTU

İstanbul’un en güzedi semtleri arasında bulunan Bebek’te Gülen için hazırlanan mekan, içinde sadece bir köşk bulunurken 21.5 kilyon dolar ediyordu. 150 metrekarelik köşkün yanına 700 metrekarelik dev bir yalının inşaa edilmesiyle beraber, Boğaz’a nazır bu arazinin değerinin üçe katlandığı öne sürüldü.

SARAY YARIŞI

Gülen’in yaşadığı Pensilvanya’daki malikaneyi yakın arkadaşı Necdet Başaran satın aldı ve Gülen’in vakıflarından birine bağışladı. (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

kozaipek1

Ankara’da CIA ile sır toplantı yapan medya patronu kim?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Ankara’daki sır zirve” başlıklı yazısı şöyle: Büyük dengeden bugün de devam …

2 Yorumlar

  1. ‘Otonom Bölge’ ler

    İmarına bakmak lazım! Kesin bir şeyler çıkar!

  2. CİHAN HABER AJANSI, gelir vergisi ödüyor mu? Bilindiği gibi CHA, yerel kanallarla işbirliği yaparak tv yayını yapıyor. Hemen her şehirden en az bir yerel kanal (ilave olarak bazı turksat uydu kanalları), bu yayını iletiyor. Bu yayının içinde reklamlar da yer alıyor. Peki CHA, yayınladığı bu reklamlardan kazandığı gelirin vergisini ödüyor mu? Bu konu gazeteciler tarafından araştırılmalı, devlet kurumlarına sorulmalıdır. Önemli bir vergi kaçırma durumu varsa ortaya çıkarılması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir