Anasayfa / GENEL / Fena halde köşeye sıkıştılar!
barbaros

Fena halde köşeye sıkıştılar!

‘FETÖ silahlı terör örgütüne yardım etme’ suçundan cezaevine konan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun tutuklanma kararında, kaçma ihtimalinin bulunması ve örgütle olan bağını açıklayamaması gerekçe gösterildi.

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği tarafından ‘silahlı terör örgütüne yardım’ suçundan tutuklandı. Muratoğlu, geç saatlerde Silivri Cezaevine gönderildi. İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği tutuklama kararında “Soruşturmanın halen devam etmekte olup delillerin henüz tam olarak toplanmamış olduğu, toplanacak delillere göre şüpheliye atılı suçun niteliğinin değişmesiyle aleyhine olarak ağırlaşma ihtimalinin bulunduğu kanaatine varılmıştır.
Kaçma şüphesi var

Şüpheliye atılı suç için kanunda öngörülen ceza miktarı, şüphelinin soruşturma tutanaklarına yansıyan, sorguda da gözlemlenen savunma ve davranışları ile tutumu hâkimliğimizde serbest kalması halinde kaçacağı yolunda kuvvetli suç şüphesi uyandırmıştır” denildi. Kararda ayrıca şüpheli Muratoğlu’nun serbest kalması halinde delilleri yok edeceği, gizleyeceği veya değiştireceği ihtimalinin bulunduğu belirtildi. Muratoğlu’nun suçun tanıkları üzerinde baskı kurma girişiminde bulunacağı yönünde de kuvvetli şüphe uyandırdığı tutuklama gerekçesi olarak gösterildi.

Görüşmeleri anlatamadı

Muratoğlu’na sorgulama sırasında FETÖ’nün kırmızı Byloock kullanıcısı üst düzey isimleri ile olan görüşmeleri soruldu. Muratoğlu bu görüşmelere bir açıklama getiremediği öğrenildi.

Örgüte işlerlik kazandırdı

Muratoğlu hakkında savcı tarafından istenilen tutuklama talebinde; “Terör örgütünün avukat yapılanmasını yargı gücünden yararlanmak amacıyla kullanarak örgüt mensuplarına olan yoğun ilişki ve ortaya çıkarttığı amacı doğrultusunda iş verip menfaat sağmamak. Terör örgütünün alt yapılanmasına işlerlilik kazandırdığı, üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmıştır” denildi.

-AKŞAM-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir