Anasayfa / GENEL / F tipi gladyo bitti C tipi geliyor!
gladyo

F tipi gladyo bitti C tipi geliyor!

Markar Esayan, cemaatin ardından C tipi GLADYO adlı yeni bir yapılanma geleceğini ileri sürerek, bu yapılanmanın özellikle ekonomi üzerinden ülkeyi vurmaya güdülendiğini iddia etti.


14 Aralık operasyonu Cemaat medya-yayın grubu için verilen gözaltı kararları gündemde hala sıcaklığını koruyor. Yeni Şafak yazarı Markar Esayan, bugünkü yazısında 14 Aralık operasyon sonrasında çözülen Cemaat ardından geleceğini ileri sürdüğü yeni bir yapılanma olan Gladyo C’nin yeniden ülkeyi karıştıracağını iddia etti.

‘2. Dünya Savaşı’ndan sonra NATO ile kurulmuş olan A tipi GLADYO’nun, Türkiye ekonomik zayıflığı nedeniyle Menderes’in ilk bağımsızlık hamlesinden sonra teslim alındığını’ ifade eden Esayan, B tipi Gladyo’nun ise ‘A Tipi Gladyo’nun işlevsiz kalması üzerine dini görünümlü bir paralel yapı üzerinden kurulduğunu, hükümet dahil neredeyse çoğumuzun bu senaryoyu yuttuğunu’ dile getirdi.

A TİPİ GLADYO VE B TİPİ GLADYO NASIL ŞEKİLLENDİ?

Esayan’a göre 28 Şubat B tipi Gladyo üzerinde çok ciddi bir yıkıma neden olmuş olsa da ‘değil bin yıl, on yıl bile sürecek bir formatlama yapmakta cuntacılar başarılı olamadı, testten geçemediler ve vesayet mültezimliği ellerinden alındı, paralel yapıya verildi’ (Mültezim: Osmanlı’da toprak sisteminde açık arttırma usulüyle, belirli eyaletleri kiraya vermeye iltizam, iltizam sahibi olan kişiye de mültezim denirdi.)

ÖCALAN’IN TÜRKİYE’YE, GÜLEN’İN ABD’YE, ERDOĞAN’IN HAPSE GİRMESİNİN B TİPİ GLADYO İLE İLGİSİ

Hatta Esayan’a göre, ‘1999 yılında Öcalan’ın Türkiye’ye, Gülen’in ABD’ye, Sayın Erdoğan’ın da hapse gönderilmesi bu bağlamda çok anlaşılır.’

TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN YENİ TEHLİKE: C TİPİ GLADYO

Esayan, yazısında son olarak, şuanda Türkiye için bir tehdit teşkil ettiğini iddia ettiği C tipi Gladyo’yla ilgili olarak ‘bir şekilde paralel yapı üzerinden inşa edilmeye çalışılan B tipi GLADYO oyununun bozulması; deşifre olmasıyla artık kullanılamaz hale geldiğini, dolayısıyla bu yapıyla mücadelenin belki yıllar süreceğini; ama Türkiye’yi kaybetmek istemeyenlerin yeni mültezimler yaratmaya şimdiden girişmiş olduklarını, yani Türkiye’yi bekleyen yeni bir C tipi GLADYO’nun yolda olduğunu’ ifade etti.

GLADYO’NUN RUSYA’YLA İLGİSİ OLABİLİR Mİ?

Esayan daha önce “Yabancı bir cisim geliyor” diye yazdığı C tipi Gladyo’yla ilgili olarak, ‘ekonomi üzerinden, ya da içeride başka bir partner yaratılarak Türkiye’yi karıştıracaklarını’ ileri sürerek, yazısının sonunda çok çarpıcı bir iddiaya daha yer vererek “Rusya’ya yapılan operasyona da azami dikkat etmekte fayda var.” ifadesiyle dikkat çekti.

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

ab2

Bir AB ülkesinden Türkiye aleyhine kampanya için 5 milyar dolarlık fon

Akşam gazetesinde Markar Esayan’ın “Mesele dolar değil anlamadın mı?” başlıklı yazısı şöyle: Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’nin …

kemal-caps1

Ya siyasete tecavüz eden CHP’nin suçu ne olacak?

Akşam gazetesinde Markar Esayan’ın “’Siyaseti istismar etme suçu’ ne olacak?” başlıklı yazısı şöyle: Dün, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir