Anasayfa / GENEL / Ey İzmir su yok Nutuk’la idare et!
izmir3

Ey İzmir su yok Nutuk’la idare et!

İzmir’de 3 günlük su kesintisi duyurusunun ardından İzmirliler su arayışına girdi. Gece saatlerinde dahi su arayan vatandaşlar öfkeli. İzmirli vatandaşlara 50 bin Nutuk dağıtarak rekor denemesi yapan Buca Belediyesi ise suyu akmayan vatandaşlara yardım etmiyor. İşte bundan hareketle bugün Yeni Söz gazetesi çarpıcı bir başlık attı; “Su yok nutukla idare et!” Haber ise şöyle…

nutuk1 nutuk

İzmir’in 3 ilçesinde 3 gün boyunca susuz kalacak vatandaşlar, durumdan şikayetçi. Halkın sorunlarını çözemeyen CHP’li belediyeler, açıklama yapmaktan kaçınıyor. Su sorununu çözemeyen belediyelerden biri olan Buca Belediyesi, son olarak dağıttığı Nutuk’larla gündeme gelmişti.

CHP’li Buca Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını taşıyan 50 bin Nutuk’un dağıtımını yapmıştı.

İzmir’in Buca ve Gaziemir ilçesilerinin tamamında, Karabağlar’ın İlçesi’nin ise bir bölümünde, ana borudaki arıza nedeniyle 3 gün süreyle su kesintisi uygulanacak olmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Arızanın İZSU’daki zamdan kısa süre sonra yaşanması ise dikkat çekti.

İZSU Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Tahtalı Barajı ile Görece Arıtma Tesisi arasında bulunan 2.2 metre çapındaki ana isale hattında (Şaşal Mahallesi noktasında) 14 Mayıs 2017 tarihinde akşam saatlerinde arıza meydana geldi.

Arızanın tamiri için hattaki suyu boşaltan İZSU ekipleri çalışmalara başlarken, Buca’nın tamamına, Sarnıç hariç Gaziemir’in tamamına ve Karabağlar’ın bir bölümüne 14 Mayıs saat 23.30 ile 17 Mayıs saat 23.30 arasında su verilemeyeceğini öğrenen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

‘Camide bile su yok’

Gece saat 01.00 sıralarında annesiyle su aramaya çıktığını söyleyen Tolunay Kavrar (21), “Önceden haber verilmediği için bir mağduriyet oluştu. Sosyal medyada ya da mahallelerde muhtarlar aracılığıyla haber verilseydi en azından bu mağduriyeti yaşamazdık. Gecenin 01.00’ında cami cami su aramaya çıktık ve bulamadık. Camilerde bile su yok. Üç gün boyunca sularımız kesik. Ne yapacağız bilmiyoruz” dedi.

Türkiye’nin büyükşehirlerinden biri olan İzmir’de vatandaşlar, tankerlerle dağıtılan su için kovalar ve şişelerle sıraya girdi. 90’lı yıllarda CHP yönetiminin olduğu dönemde İstanbul’da kaydedilen görüntüler, yıl 2017’yken, yine CHP’nin yönetiminde olan bir ilde yeniden ortaya çıktı. İzmirliler, tankerlerin yanında elinde bidonlarla su yarışında.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

trol

PKK’nın İzmir’deki trollerine operasyon

Sosyal medyada terör örgütü PKK’nın propogandasını yaptıkları belirlenen 10 kişi gözaltına alındı. İzmir’de sosyal medya …

portakal

İzmir’in rezilliğiyle gurur duyan Portakal!

Fox Tv Anahaber sunucusu Fatih Portakal, İzmir’deki sel görüntülerinin hoş olmadığını fakat notunun AAA olduğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir