Anasayfa / GENEL / Esma’yı böyle vurdular!
esma-misir1

Esma’yı böyle vurdular!

Muhammed El Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın vurulduğu anın görüntüleri ortaya çıktı.

Mısır’da ordunun darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybeden Muhammed El Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın vurulduğu anın görüntüleri ortaya çıktı.

Mısır’da ordunun darbe karşıtı göstericilere ateş açması sonucu hayatını kaybedenler arasında bulunan İhvan (Müslüman Kardeşler) liderlerinden Muhammed El Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın vurulma anı amatör bir kamera tarafından kaydedildi. Görüntülerde, Esma’nın vurulmasına yardımcı olan sarı torbalı kişinin Mısırlı bir istihbaratçı olduğu öne sürülüyor.

İşte o acı görüntü:

“GÖRÜNTÜDEKİ ESMA DEĞİL” DÜZELTMESİ

haksozhaber.com “Esma’nın vurulma anı” diye gündeme gelen videodaki kişinin Esma olmadığını; Mısırlı bir başka kardeşimiz olduğunu yazdı. Bu videoda şehit edilen kardeşimizin Esma olmadığı yönünde haberimizi düzeltiyoruz.

Babası Muhammed Biltaci, kızının şehadetin sonra kameraların karşısına çıkmış ve kızının diğer şehitler gibi cennete gittiği ve asıl kazanılması gereken hayatın da o hayat olduğunu ifade etmişti. Gözyaşlarını tutamayan İhvan sözcüsü, darbe yönetimine karşı direnişlerini sürdüreceklerini ifade etmişti.

MEDYAGUNDEM

esma-misir2

Bir babanın şehit kızına mektubu!

İhvan lideri El Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma’nın diktatörün kurşunundan çıkan kurşunlarla şehit olması üzerine …

esma-misir

“Kimimizi rükûda kimimizi secdede katlettiler”

İhvan yöneticisi Muhammed el-Biltaci’nin 17 yaşındaki kızı Esma, cuntanın kurşunu ile ölmeden önce bu şiiri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir