Anasayfa / GENEL / Esir kameramanın ödüllerini Esed’e inananlara ithaf ediyoruz!
cuneyt-unal6

Esir kameramanın ödüllerini Esed’e inananlara ithaf ediyoruz!

MEDYAGÜNDEM- Suriye’nin Halep kentinde kaybolan Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın işkence yapıldığı belli olan görüntüsü, Suriye’nin resmi televizyon kanalı El-Ahbariye’de yayımlandı.

Irak’ın El-Hurra televizyonu adına görev yapan Türk kameraman Cüneyt Ünal’ın ne zaman çekildiği tam olarak belli olmayan görüntülerinde yüzünde darp izleri olduğu ve ezberletilmiş metni kameraya okuduğu görülüyor.

Ünal’ın taşıdığı tedirginlik görüntülere de yansıyor. Zorla metin okutturulduğu ve bazı ezberletilen cümleleri söylemeye zorlandığı anlaşılan görüntüde Ünal, terörist olarak lanse ediyor.

Tecrübeli gazeteci Cüneyt Ünal’ın Suriye televizyonuna çıkarıldığında Arapça yer isimlerini ve özel isimleri yanlış telaffuz etmesi, tutuk konuşması dikte ettirilerek ezberletilmiş bir metni okuduğu izlenimi veriyor.

Ünal için Twitter’da “#teroristdegilgazeteci” ve “#journalistnotaterrorist” etiketiyke bir kampanya başlatıldı.

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Öztürk’ün öncülük ettiği kampanyayla, kariyeri pek çok gazetecilik ödülüyle dolu olan Cüneyt Ünal için, Esed rejiminin ve ona Türkiye’den destek veren kirlik odakların yalan propagandalarının engellenmesi amaçlanıyor.

Öztürk, Esed rejimi tarafından esir tutulan kameraman Cüneyt Ünal için, “Meslektaşımız Cüneyt Ünal’a Suriye’de işkence yapıldığı ve yalan ifadeye zorlandığı ortaya çıktı. Buna karşın sesimizi yükseltmeliyiz.” diyerek, Ünal’ın basın kartları ve aldığı ödüllerin fotoğraflarını Twitter adresinde şöyle paylaştı:

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

bulac

Fetullahçıların iç güveysi Ali Bulaç’ın İslamcılığı öldürme operasyonu!

“Tayyip Erdoğan, 1994 yılından beri yanında tuttuğu Bulaç’ı bu zaaflarından dolayı yanından uzaklaştırmasaydı, Bulaç, bir …

ozkok1

Ertuğrul Özkök Erdoğan’la arayı düzeltmek için meğer ne taklalar atmış!

Kemal Öztürk bugün Yeni Şafak’ta “Mış gibi demokratlar” başlıklı yazısında Kabataş linçi üzerinden Ertuğrul Özkök’ …

kemal-ozturk4

Ekrem Dumanlı’nın gazeteci olmadığını gösteren yazı!

Anadolu Ajansı’nın eski genel müdürü Kemal Öztürk dün olduğu gibi bugün de Gülen örgütü tarafından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir