Anasayfa / GENEL / Escobar Feto!
fettucini

Escobar Feto!

Paralelci polislerin, milyonluk himmet verdi diye bir uyuşturucu baronunu himaye ettiği ve de sahte delillerle suçu, olayla ilişkisi olmayan insanların üzerine yıktığı ortaya çıktı.


Paralel Yapı’nın İzmit’te bir uyuşturucu baronu ile işbirliği yapıp milyonluk himmet karşılığı işlediği suçları başkasının üzerine yıkarak, olayla ilgisiz insanların hayatlarını kararttığı anlaşıldı. İşadamı Murat Yıldırım 8 yıl önce işine gitmek istediği sırada gözaltına alındı. İddiaya göre İzmit Köseköy’de bir depoda yakalanan 170 kilo eroinin sahibiydi. Yine Edirne ve Silivri’de yakalanan bir miktar uyuşturucu da onun lideri olduğu bir çeteye aitti. İzmit Narkotik Polisi’nin elindeki tek delil telefon görüşmeleriydi. İddiaya göre Yıldırım, Habib Seyyar isimli uyuşturucu taciriyle uyuşturucu sevkiyatına ilişkin görüşmeler yapmıştı. Polis fezlekesine 76 no’lu tape olarak giren bu görüşme aslında, Habip Seyyar ile başka bir uyuşturucu kaçakçısı arasında gerçekleşmişti. Yine iddiaya göre uyuşturucu yakalanan Köseköy’deki depoyu Murat Yıldırım kiralamıştı.

DERDİNİ ANLATAMADI
Kapatılan İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, depoyu kendisinin kiralamadığını ve suça konu telefon görüşmesini yapmadığını ispatlamaya çalışan Murat Yıldırım, başarılı olamadı. Savcılık, deponun sahibi ile yüzleşmek isteyen Yıldırım’ın talebini reddettiği gibi suça konu görüşmenin ses analizine de izin vermedi. Murat Yıldırım tutuklanarak cezaevine kondu. Uyuşturucunun gerçek sahibi olduğu iddia edilen ve o tarihte Romanya’da yakalanan, uyuşturucudan sabıkalı Fazlı Ö. ise Paralel mensubu polislerce korundu. İzmit polisinin muhbiri olduğu iddiasıyla yargıdan kaçırıldı. Murat Yıldırım ise 26 yıl 8 ay ceza aldı. Yargıtay ise ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçundan verilen 1 yıl 8 ay cezayı onarken, ‘zincirleme olarak uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan verilen 25 yıl mahkûmiyet hükmünü bozdu.

SUÇLARI KABUL ETTİ
Sonradan 2012’de Silivri’de başka bir olayda uyuşturucu ile yakalanan Fazlı Ö. eski suçlarını da kabul etti. İzmit’te yakalanan uyuşturucunun deposunu, Ali Çelik sahte kimliğiyle kendisinin tuttuğunu itiraf etti. Depo sahibi de kiralama yapan kişinin Murat Yıldırım olmadığını teşhis etti. Edirne’de yakalanan uyuşturucunun taşındığı TIR’ın şoförünün son aradığı kişinin de Fazlı Ö.’nün olduğu açığa çıktı. Bu arada ses analizi de Murat Yıldırım’ı lehine sonuçlandı.

‘HAYATIMI KARARTTILAR ‘
Murat Yıldırım Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde görevli biri emniyet amiri bazı görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu görevlilerin FETÖ/PDY kontrolünde çalıştıklarını iddia eden Yıldırım, Paralel Yapı’ya verilen milyonluk himmet karşılığı Fazlı Ö. isimli uyuşturucu baronunun arandığı halde korunduğunu söyledi. Yıldırım, kendisinden istenen himmeti vermediği için de hayatının karartıldığını iddia etti. Paralelci polisler iş başından uzaklaştırıldıktan sonra Fazıl Ö. hakkında işlem yapıldığını belirten Yıldırım, İzmit Narkotik Şube’de çalışan ve Fazıl Ö.’ye yardım eden emniyet amirinin geçtiğimiz günlerde FETÖ/ PDY’den gözaltına alındığını, avukatının da Fazlı Ö. ile aynı kişi olduğunu kaydetti.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir