Anasayfa / GENEL / Ertuğrul Özkök’ten terör tehdidi
ozkok-tayiz

Ertuğrul Özkök’ten terör tehdidi

Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz bugün “Yeni bir terör dalgası mı geliyor?” başlıklı yazısında, Hürriyet’te Ertuğrul Özkök’ün “terör”le yaptığı tehdit ve Doğan medyasının yeni terör dalgasındaki rolünü sorguladı. İşte yazısı:


ERTUĞRUL ÖZKÖK’TEN TEHDİT

Bu da nereden çıktı, diyebilirsiniz. Yeni bir terör dalgasını kim, niye başlatsın? Her isteyen bir ülkeyi teröre boğabilir mi? PKK’nın bile bugün yapamadığını yarın hangi örgüt veya güç yapabilir?

Bu iddianın sahibi Ertuğrul Özkök; dünkü yazısında hükümeti “zarif” bir şekilde uyardı, daha doğrusu tehdit etti. Özkök, köşesinde kısaca “yeni bir terör dalgası geliyor, çıkardığınız o güvenlik yasasına da güvenmeyin” dedi. Hafızamı yokladım biraz, istihbarat ve Emniyet kurumlarının daha önce böyle bir uyarıda bulunup bulunmadığını hatırlamaya çalıştım. İstihbaratın, bazı terör eylemlerinin gerçekleşebileceğine dair uyarıları basına sızmış ancak “terör dalgası”na ilişkin ortada ciddi bir istihbarat yok. Yetkililerin kapımıza dayanan büyük bir terör dalgasını gizlemeye çalışacağını da hiç sanmıyorum.

ÖZKÖK’ÜN TEHDİTİ BİR YERLERDE ALINMIŞ KARAR MI?

Ayrıca PKK’nın bile silah bırakmayı tartıştığı bir dönemde yeni bir terör Tsunamisinin ülkemizi vurması bana pek olası gelmiyor. DHKP-C’nin adliye basıp savcımızı şehit etmesini bile terör kampanyasının bir parçası olarak görmüyorum. Fakat yine de Ertuğrul Özkök’ü ciddiye almamız gerektiğini düşünüyorum. Durup dururken böyle sansasyonel bir iddiayı niye atsın? Kendisini ciddiye aldığımıza göre konuyla ilgili merak ettiğimiz soruları da ancak kendisi yanıtlayabilir. Öncelikle şu cevabı vermesi gerekiyor; “yeni terör dalgası” bir öngörü mü, yoksa biryerlerde alınmış bir karar mı? Bize hangisini iletiyorsunuz; öngörünüzü mü, yoksa bir kararı mı? Bunu bir öngörü, durum tespiti olarak izah edecekseniz eğer, o zaman şu soruyla birlikte yanıtlayın: PKK’nın terör üretmek için gerekçe bulamadığı bugünün Türkiyesi’nde hangi örgüt veya güç terör estirecek bir gerekçe veya zemin bulabilir? Kürt meselesi üzerinden çatışma üretilemeyen ülkemizde Alevi meselesi veya solculuk üzerinden bir çatışma veya dev bir terör dalgası nasıl geliştirilebilir? Hükümetin güvenlik yasasıyla bile başa çıkamayacağı bu terör dalgasının kapıya dayandığını neye dayanarak iddia edebiliyorsunuz?

DOĞAN GRUBU YENİ TERÖR DALGASININ PARÇASI MI FIRSATÇISI MI?

Özkök’ün iddiası bana Mehmet Altan’ın “AK Parti’den kurtulmak için bu ülke iç savaştan geçecek” uyarısını hatırlattı. Bunun da bir öngörü olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumda Özkök ve Altan’ın, Türkiye’yi yeni terör dalgasına boğacak kararın nerede ve hangi güç tarafından alındığını anlatmaları gerekiyor. Bu kararın ne kadarı ciddi bir stratejinin parçası, ne kadarı kof bir şantaj? Dahası, Doğan Grubu’nun bu yeni terör dalgasının neresinde durduğu veya duracağı da merak konusu. Doğan grubu yeni terör planının parçası mı, destekçisi mi, fırsatçısı mı? Başına silah dayanan ve ağzı bantlanan Savcı Kiraz’ın o fotoğrafını tam sayfa vermek de bununla mı bağlantılıydı? Terörün açık mesajını manşetten iletmenin gazetecilikle bağdaşmadığını herhalde herkesten daha çok Hürriyet genel yayın yönetmeni, yazıişleri ekibi, Ertuğrul Özkök ve gazetenin sahibi Aydın Doğan biliyor. Yanlış mı düşünüyorum acaba? Hürriyet, DHKP-C terörünün vermek istediği mesajı manşetten iletmedi mi? Yoksa Savcı Kiraz’ın şehit edilmesi de bahsi geçen terör dalgasının başlangıcı mı?

TAYİZ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

2 Yorumlar

  1. Düşünebiliyor musunuz manşetlerle binlerce insanın hayatını karartmış bu mahlukat hala bu ülkede kalem oynayabiliyor. Bu ülkede demokrasi yok öyle mi? Bu ülkede öylesine Sınırsız bir demokrasi var ki bu mahluk ve bunun gibiler hala insan içine çıkabiliyorlar biz bu kadar Sınırsız bir demokrasi istemiyoruz kardeşim, yok böyle bir şey bu adam açık ve net bir şekilde cinayete azmettirmekten yargılanıp cezaevine atışması gereken eline kan bulaşmış Kriminal bir tiptir.nasıl olur da hala çıkıp konuşma cüretini gösterebilir bu mahluğun geçmişini asla unutturmamamızın ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha görüyoruz işte.

  2. Böyle paçavraları dikkate bile almayın. Her yazdığını önemsiyorsunuz buda kendini bişey sanıyor. Ülkemizin MİT’i bunların hepsini biliyor. Siz rahat olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir