Anasayfa / GENEL / Ertuğrul Özkök hainlikten vazgeçer mi?
ozkok2

Ertuğrul Özkök hainlikten vazgeçer mi?

Türkiye aleyhinde Alman basınında yazı yazmayı kendine görev edinen Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bir skandala daha imza attı. Daha önce Merkel’e Türkiye’ye gelme çağrısı yapan Özkök, şimdi de Bild gazetesinde Türkiye’yi karalayan bir yazı daha kaleme aldı. Sultanahmet’teki hain saldırıda 9 Alman vatandaşının hayatını kaybetmesinin hemen ardından bir yazı kaleme alan Özkök’le ilgili, ‘Alman kamuoyunu Türkiye’ye yönelik kışkırtan sinsi bir oyun içinde’ yorumları yapıldı…


İstanbul’da, Sultanahmet’te yaşanan terör eylemi, yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da kınanırken, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ilginç bir yazı kalem aldı. Yazı Alman gazetesi Bild’de yayınlandı.

“Başkan Erdoğan şimdi ne yapacak?” başlığıyla yazılan yazı dikkat çekiyor. Zira, yazının hiçbir satırında dünyanın birçok ülkesinde ardı ardına terör saldırıları yaşanırken gösterilen birlik ve beraberlik duygusundan hiçbir ize rastlanmıyor..

Yazıda şu ifadelere yer veriliyor:

“Saldırı Türkiye’de şok etkisi yarattı. Ama sürpriz de olmadı. Suriye ve Irak’taki savaş Türk güvenlik güçlerini teyakkuzda tutuyordu. Buna bir de ordunun Güneydoğu’da PKK’ya karşı savaşı da eklenince durum ortaya çıkıyor.”

Yazıda, Türk güvenlik birimlerin 9 Alman’ın öldüğü saldırıyı bilip önlemediklerini ima eden Özkök, Alman kamuoyunu yanıltmayı da hedefliyor.

Bunun da ötesinde nedensiz bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hedef alınıyor:

“Bir Türk büyükelçiler grubuna konuşan Erdoğan anti terör savaşına karşı düşüncelerini paylaştı. Başkan burada DAEŞ ve Kürt PKK arasında hiç bir ayrım yapmadığını dile getirdi. Erdoğan Batılılara, NATO’ya ve AB’den savaşını desteklemelerini isteyecek. Burada defedilmesi gereken DAEŞ tehlikesini dile getirecek.”

Özkök, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın savaş yanlısı bir tutum izlediğine ama onun karşısında olanların barıştan yana oldukları gibi aslı astarı olmayan yorumlara yer veriyor..

Gelgelelim, Özkök’ün iki eli kanlı terör örgütünün adını anarken bunları belirtmemesi ise ironik!

Özkök geçtiğimiz aylarda, Başbakan Angela Merkel’in Türkiye’yi ziyaret edeceği açıklandığında da Bild’de skandal bir yazı kaleme almış, adeta Almanya başbakanına Türkiye’ye gelmemesi için çağrıda bulunmuştu..

bild

(A HABER)

MEDYAGUNDEM

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir