Anasayfa / GENEL / Erdoğan’la Obama’nın o fotoğrafına en bomba yorum!
obama-er

Erdoğan’la Obama’nın o fotoğrafına en bomba yorum!

Antalya’da düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi’ne katılan devlet başkanlarının çekildiği aile fotoğrafındaki bir kare başta sosyal medya olmak üzere tüm dünyada ses getirdi. Fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan sol yanında duran ABD Başkanı Obama’nın yanağını okşarken gibi görülen kare aslında fotoğrafı çekenin ustalıklı bir açı yakalamasından ibaret. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf çok beğeni ve yorumlar aldı. Hürriyet Gazetesi önündeki protestoyla öne çıkan Ak Parti eski milletvekili Abdurrahim Boynukalın’ın yorumu herkesi şaşırttı. Boynukalın fotoğrafın altına ‘Fethullah’ı veriyorsun beni fazla uğraştırmıyorsun, tamam mı canım. Hadi bakalım’ diye yazdı.


Bugün başlayan G-20 Liderler Zirvesi tüm heyecanıyla devam ediyor. Dünyanın en güçlü 20 ülkesinin devlet başkanı Antalya Belek’te bir araya geldi. Liderler hem kendi aralarında sohbet ediyor hem de ikili özel görüşmeler gerçekleştiriyor. Her G-20 zirvelerinde olduğu gibi bu etkinlikte de yine aile fotoğrafı çekildi.

FOTOĞRAF SOSYAL MEDYADA YANKI YAPTI
Aile fotoğrafında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağında Çin Devlet Başkanı Cinping, solunda ise ABD Devlet başkanı Barack Obama yer aldı. Fotoğraf çekimi sırasında objektiflerin yakaladığı bir kare tüm dünyayı etkisi altına aldı. Erdoğan, sanki Obama’nın yanağını okşuyormuş gibi bir algıya sebep olan fotoğraf için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank o anların videosunu da paylaştığı tweet’inde şöyle dedi: “G20 zirvesinde Cumhurbaşkanımızla Sayın Obama arasında yansıyan kare sadece açıdan kaynaklanıyor. Gerçeği yansıtmıyor.”

Fotoğrafa yorum yapanlardan biri de Hürriyet Gazetesi önündeki protesto gösterisiyle adını duyuran Ak Parti eski milletvekili Abdurrahim Boynukalın’dı. Boynukalın yaptığı paylaşımda fotoğrafın altına “Fethullah’ı veriyorsun beni fazla uğraştırmıyorsun, tamam mı canım. Hadi bakalım” diye yazdı.

abdurrahim

 

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir