Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan o “katil yalakası” siyasilere sert tepki
erdogan-esed

Erdoğan’dan o “katil yalakası” siyasilere sert tepki

Erdoğan: “Bazı siyasiler utanmadan, sıkılmadan 300 bin kişinin katili Esed’i ziyaret edebiliyorsa ülkemizde kimlerin olduğunu bilmemiz lazım. Bizim ecdadımız tarih boyunca zalimin karşısında mazlumun yanında olmuştur.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gaziantep farklı bir şehir. Tarihi ve kültürü ile bunun yanında insanıyla Gaziantep’i her yerde örnek gösteriyorum. Çünkü siz şartlar ne olursa olsun ekmeğinizden, özgürlüğünüzden vazgeçmeyeceğinizi gösterdiniz. Çevreniz terör ateşi ile yanarken beraberliğinizi muhafaza ederek bunu ortaya koydunuz. Türkiye’de bazı siyasiler utanmadan, sıkılmadan katil Esed’i ziyaret edebiliyorsa ülkemizde hala nelerin olduğunu iyi düşünmemiz lazım. Kimlerin olduğunu düşünmemiz lazım. Zulme rıza zulümdür. Zalimlerin yanında yer alanlar da zalimdir. Bir gün şartlar değişecek. Bağrınıza bastığınız o kardeşler Suriye’de size sevgilerini gönderecekler, bizi yalnız koymadılar diyecekler.” dedi.

perincek

Meydanlarda konuşmasına tepki gösteren muhalefeti eleştiren Erdoğan, “Muhalefet çıkmış Cumhurbaşkanının meydanlarda ne iyi var diyor. Bunlar Çankaya’da oturup imza atan Cumhurbaşkanlarına alışmışlar, öyle devam etsin istiyorlar. Kusura bakmasınlar Sayın Gül’ü tenzih ederim, biz yan gelip yatan bir cumhurbaşkanı olmayacağız dedik. Bizi bu makama millet gönderdi. Dünya kazan bir kepçe olacağız dedik ve böyle yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın sözleri şöyle:

“5.5 MİLYAR DOLAR HARCADIK”
Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılara yardım etmeye devam edeceğinin altını çizen Erdoğan, “2 milyon sığınmacıya hizmete devam ediyoruz. Şu ana kadar 5.5 milyar dolar harcadık” dedi.
“YERİ GELDİ KAN KUSTUK”
Çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Yeri geldi kan kustuk, baldıran zehiri içtik, kızılcık şerbeti içtik, yola böyle devam ettik. Boğazımıza düğümlenenleri yuttuk. Neden? Çünkü bu işin sonunda ülkemizin ve milletimizin kadim bir meselesinin çözümü vardı. Bugüne kadar pek çok yöntemin denendiği bu süreç içerisinde, kanın, acının, gözyaşının sel olup aktığı bir meseleyi demokrasi içinde, insan hakları temelinde, hak ve özgürlükler ekseninde çözme imkanı yakalamıştık.” ifadelerini kullandı.
Erdoğan, “Bugüne kadar onlara rağmen bu süreç ilerlemişse, bugün de onlara rağmen nihai hedefe ulaşabileceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir