Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan Bahçeli’ye teşekkür
erdogan2

Erdoğan’dan Bahçeli’ye teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etiyopya Cumhurbaşkanı Wirtu ile açıklama yaptı. MHP lideri Bahçeli’nin, “Eğer Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşları ile Recep Tayyip Erdoğan arasında tercih hakkımız olsa Sayın Erdoğan’ın yanında oluruz” sözlerine Erdoğan, “Bahçeli’nin yaptığı konuşmayı efradını cami ağyarını mani bir konuşma olarak görüyorum. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etiyopya Cumhurbaşkanı Wirtu ile ortak açıklama yaptı. Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:
Anayasada kritik hafta
Erdoğan, anayasa değişikliği ile ilgili olarak “Öyle zannediyorum ki, bu hafta içerisinde biz de kararımızı veririz ve bu kararla birlikte de adım atılmış olur.” dedi.
Türkiye’nin aydınlık geleceği için ‘evet’
“Bizim buradaki duruşumuz çok önemli. Milletimizin birliği için ve bütün bunlarla birlikte güven ve istikrarla birlikte Türkiye’nin aydınlık geleceğe yürümesi için bu işe zaten ‘Evet’ dediğimi Mersin’de açıkladım. Herhalde bu artık sadece zamanlamayı beklemekte olan bir süreçtir. Arkadaşlarımızla o çalışmaları yapıyoruz. Olay sadece zamanlamadır.”
“Teröre omuz verenlere milletim itibar etmeyecek”
“Bunun dışında inanıyorum ki milletim hiçbir zaman Kandil’e, İmralı’ya, onlarla omuz omuza veren terör örgütlerine olumlu bir sinyal vermeyecektir. Tamamiyle onlara inşallah bu işin karşısında duran tamamiyle milletimizin aydınlık geleceğine ter akıtmaya hazırlanan insanlarla burada yürüyecektir. Öyle zannediyorum ki bu hafta içerisinde kararımızı veririz. Ve bu kararla birlikte adım atılmış olur”
15 Temmuz sonrası ilk dayanışma Etiyopya’dan geldi
Etiyopya, FETÖ’nün cani yüzünü, insanlık için teşkil ettiği büyük tehdidi gören dostlarımızdandır. Bu konuda el birliği içinde gereken adımları atıyoruz. Sadece Etiyopya’dan değil, FETÖ urunu, sirayet ettiği diğer bölge ülkelerinden de temizleme konusunda kararlıyız çünkü bu bir urdur.
Etiyopya ile ticaret hacmimizi 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Kalkınma yardımlarımızla Afrikalı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.
Bahçeli’nin yaptığı konuşmayı efradını cami ağyarını mani bir konuşma olarak görüyorum. Kendisine teşekkür ediyorum.

MEDYAGUNDEM

erdogan6

“Like”ları patlatan kareler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi Instagram ve Facebook hesaplarından özel kareler paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Tarabya …

bahceli

Bahçeli’den ABD ve Almanya’ya zehir zemberek sözler

MHP Lideri Bahçeli “Unutulmasın ki, Türk milleti her türlü iç ve dış muhasım odaklara karşı …

bahceli-kk

Pensilvanya’ya kadar git gelme KK!

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP’nin adalet yürüyüşü ve mahkemelerin tüzük kararıyla ilgili konuştu. MHP Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir