Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalar
erdogan-teror

Erdoğan’dan Ankara’daki terör saldırısıyla ilgili çarpıcı açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki terör saldırısının 78 milyonu hedef aldığına dikkati çekerek, “Tüm terör örgütleri bizim gözümüzde aynı derecede canidir. Saldırıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdim” dedi. Erdoğan, ayrıca “Ortada bir delil yokken suçlu yarışına girenlerin samimiyetsizliklerini görüyorum. Olay yerindeki kan dahi kurumamışken, kendilerince romantik Kasım güzellemeleri yapanları ibretle izledik” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’yü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşıladı. Daha sonra gerçekleştirilen ikili görüşmede, ülkeler arasındaki ilişkiler, bölgesel ve uluslararası konuların ele alındı. 

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Niinistö, açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, saldırı sonrasında 1 Kasım için miting yapan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ı hedef alarak şunları söyledi:

“Ölenlerin kanları kurumamışken olay yerine gidip 1 Kasım’ı işaret edenleri ibretle izledik. Eylem çağrısı yapanların hayatı durdurma çağrısı yapanların iki yüzlülüklerine şahit olduk. Televizyonlarda sosyal medyada millete hakeret eden kaleminin silah gibi kullananları gördük.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değerlendirmelerinden satır başları şöyle:

“Öncelikle Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’ye teşekkür ederim ziyaretinden dolayı. Tarihsel olarak da iki ülke, önemli ilişkilere imza attı. İkili ilişkileri geliştirme konusunda da ortak kararlar aldık. 2014’teki 1 buçuk milyar dolarlık ikili ticaretimizi yukarı taşımak istiyoruz. 

228 bin Fin turist geçtiğimiz yıl ülkemizi ziyaret etti. Avrupa başta olmak üzere birçok ülkeden 400 bin hasta Türkiye’ye şifa bulmaya geliyor. Ülkemizdeki hastaneler Avrupalı dostlarımıza da birinci sınıf hizmeti sunuyor.

“Milletimize başsağlığı diliyorum”
Türkiye ve Finlandiya güç birliği yapıyor. BM’deki ‘Barış için arabuluculuk’ girişimine değer veriyoruz. Küresel barışın tesis noktasında önemli rol oynayacağına inandığım bu girişimi sürdürmek istiyoruz.

Ankara Garı önünde 98 vatandaşımız hayatını kaybetti. Demokratik haklarını kullanan STK’ların bir araya geldiği bu elim olay hepimizi üzmüştür. Milletimize başsağlığı diliyorum.

Türkiye’nin birliğine yönelik bu terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Bu tüm milletimize yapılmıştır. Bu saldırılarla uzun zamandır mücadele ediyoruz. Son 40 yılda dahi bunu görmek mümkündür. Farklı isimlerle de olsa bu saldırılar sürmüştür.

PKK, DHKP-C ve DAEŞ karşımızda terör örgütü olarak var. Biz örgütleri, yöntemine ismine göre ayırmıyoruz. Çifte standart kullanan herkes teröre ortaktır.

Silvan’da ekmek almaya giderken bombayla öldürülen Fırat ile Bismil’de roketle öldürülen Elif için de, Suruç’ta ve Ankara’da hayatını kaybedenler için de yüreğimiz aynı samimiyetle yanmaktadır. Biz ölümler arasında yapmadığımız gibi, katiller arasında ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim gözümüzde aynı derecede alçaktır ve canidir.

“Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdim”
Ankara Garı’ndaki saldırı bizim için sınavdır, sınamadır. Sadece maşalar değil, onları kullanan güçler de mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Alçak saldırıyla ilgili Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdim.

Milletçe sabrımızın sınandığı bu dönemde, 78 milyon olarak hepimize düşen çok önemli görevler var. Diğer tüm hesaplarını bir kenara bırakıp ülkesini düşünenler ile başka hesapların dümen suyuna girmiş olanların ayırt edildiği günlerden geçiyoruz. Bu dönem bir turnosol kağıdı.

selo-patlama

“Kalemini silah gibi kullananları gördük”
Ortada bir delil yokken suçlu yarışına girenlerin samimiyetsizliklerini görüyorum. Olay yerindeki kan dahi kurumamışken, seçim gününe işaret edenleri, izliyorum. Kendilerince romantik Kasım güzellemeleri yapanları ibretle izledik.

Televizyon ekranlarında, sosyal medyada milleti kışkırtan ve kalemini silah gibi kullananları gördük. 

Diktatörün olduğu ülkede Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile ailelerine sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. Bilgiyle değil dedikoduyla konuşuluyor. Zaten sıkıntı burada. Derin devlet diyenler kendilerini gizliyor. 

İstifa mekanizmasını bu kadar kolay çalıştırıyorlarsa şuna baksınlar; Bir siyasi partiyi iktidara getirmediklerinde onlar istifa etsin.”


 

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

3 Yorumlar

  1. idam cezası tekrar gelsin selahattin demirtaş, hasan cemal, celal başlangıç,can dündar, fetoş, bilimum satılmış hainler asılsın!

  2. Ağzına sağlık c.başkanımızın ne güzel söylemiş.

  3. Hala anlamıyorum bunca pkk lı, pkk yandaşı medyasyla, siyasetçisiyle yazarı, çizeriyle hala elini kolunu sallayarak nasıl dolaşıyor bu ülkede. Artık bu terör odağı parti ne zaman kapatılacak daha ne kadar kanıt lazım kardeşim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir