Anasayfa / GENEL / Erdoğan’a Türk jetleri eşlik etti
jet1

Erdoğan’a Türk jetleri eşlik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus mevkidaşı Putin’le Soçi’de görüşmek üzere Türkiye’den ayrıldı. Esenboğa Havalimanı’ndan Rusya’ya hareket eden uçağa, Türk jetlerinin yakından eşlik ettiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki ülke arasında 2015’in Kasım ayında yaşanan uçak krizinin ardından beşinci kez bugün Soçi’deki Devlet Başkanlığı Rezidansı’nda bir araya gelecek.

Erdoğan-Putin görüşmesinde, Türkiye ve Rusya arasında savunma sanayisinden turizm ve ticarete kadar ikili konular ele alınırken bölgesel konular da etraflı bir şekilde değerlendirilecek.

Jetler hava sahasına kadar takip etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’ndan Soçi’ye hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, heyeti ve basın mensuplarını taşıyan uçakta dikkati çeken anlar yaşandı.

Uçuş sırasında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı jetlerin, Erdoğan’ın bulunduğu uçağa eşlik ettiği görüldü. F-16 savaş uçakları, Erdoğan’ın uçağını Türk hava sahasından çıkana dek takip etti.

Ziyaret öncesi açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ziyareti öncesi açıklamalar yaptı. Görüşmenin en önemli maddesinin Suriye olduğunu ifade eden Erdoğan “Suriye’de akan kanın bir an önce durması ortak hedefimizdir” dedi. Başbakan Binali Yıldırım’la yaptıkları 5.5 saatlik toplantının içeriği ve kabine revizyonu iddialarına ilişkin soruları da yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını da sert ifadelerle eleştirdi.

MEDYAGUNDEM

afrin

Rus askerleri TSK için mi çekiliyor?

Türkiye’nin operasyon yapması beklenen Afrin’de bulunan Rus askerlerinin üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi. TSK’nın, terör …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir