Anasayfa / GENEL / Erdoğan: Teröristlerin elindeki Batı’nın silahı
erdogan-silah

Erdoğan: Teröristlerin elindeki Batı’nın silahı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kandil’den yönetilen PYD, YPG’nin bölgede yaptığı terör eylemleri görmezden gelinerek himaye ediliyor. Örgütün elindeki silahlara baktığımızda Batı’nın silahlarını görüyoruz” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin haklı talepleri ne yazık ki, büyük bir suskunlukla geçiştirildi. Bugün aynı tavrın maalesef Suriye ve Irak’taki terör yapılarına karşı sergilendiğine şahit oluyoruz. Kandil’den yönetilen PYD, YPG’nin bölgede yaptığı etnik temizlik faaliyetleri, terör eylemleri, mevcut rejimle olan iş birliği adeta görmezden gelinerek, bu örgüt himaye ediliyor, destekleniyor. Örgütün elinden çıkan silahlara baktığımızda hangi silahları görüyoruz? Batı’nın silahlarını görüyoruz. Neredeyse Batı’nın her ülkesinin silahları var. Terör örgütüne karşı savaştığını söyleyenlerin silahlarını da onların elinde görüyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

100 YILDA BİR YAŞANACAK SANCILI BİR SÜREÇ

Türkiye, 100 yılda bir yaşanacak sancılı bir sürçten geçiyor. Güneyde Suriye Kuzey’de Ukrayna Batı’da Yunanistan ekonomik krizle boğuşuyor. Dünyanın gelişmiş birçok gelişmiş ülkesinde yabancı sevilmezlik yaşanıyor. Yaşanan krizleri sadece komşu Türkiye’yi değil bütün dünyayı etkiliyor. Artan ırkçılık, islamafobi bu krizlerden yansıyan birkaçıdır. Dünya imkanlarla birlikte sorunlarda küreselleşiyor.

MÜLTECİ KRİZİ

Son dönemde yaşadığımız acı tecrübeler bize doğru olduğumuzu göstermiştir. Türkiye’den giden mülteciler Avrupa’ya ulaşınca paniğe kapıldılar.

Suriye’deki DAEŞ katliam yapması krizi dünyanın bütün her yerine yaymıştır.

PKK İLE MÜCADELEDE SABRETTİK

Sadece PKK olan mücadelemiz 35 yıldır devam ediyor ama biz hiçbir zaman ağlamadık ve sabrettik. Mücadelemiz devam ediyor.

İŞADAMINI ÖLDÜREN CANİ ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA GEZDİ

Caniler, kırmızı bültenle aranan katiller batıda serbestçe dolaştılar. Büyük bir iş adamını öldürülen kişi birkaç gün önce yakalandı. 20 yıl boyunca kaçtı ama biz sabrettik ve yakalandı.

Türkiyenin haklı talepleri ne yazık ki büyük bir suskunlukla geçiştirildi.

PKK’NIN ELİNDE BATI’NIN SİLAHI VAR

Ne yazık ki aynısı PKK’ya da oluyor. Kandil’den yapılan eylemler rejimle olan ilişkiler yüzünden destekleniyor. Örgütün elinde batının silahları var. Terör örgütüne karşı savaştığını söyleyenler Batılı Devletler silah veriyor. Doğu’da yapılan operasyonlarda mazgalların altından Batılı Devletlerin silahları çıkıyor.

Bu terör örgütünün zorla ele geçirdiği yerlere müsammaha gösterildi çünkü DAEŞ’e karşı savaşıyor denildi ama biz dedik ‘bunlar terörist silah vermeyin’ dedik.

PYD’NİN ASIL HEDEFİ DAEŞ DEĞİLDİR

PYD’nin asıl hedefi DAEŞ değildir. Kendi gibi düşünmeyen, herkestir. Bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimizdir. Bunlar Kürt kardeşlerimizin başına beladır.

Örgütten farklı düşünen Kürt kardeşlerimin hepsi sürülmüştür.

ESAD’A KÜRTLERE KİMLİK VER DEDİM

Zamanında Kürtlere Suriye kimlik vermiyordu. Ben ısrar ettim bunlar burada yaşıyor bunlara kimlik ver dedim.

BİZİM DÜŞÜNCEMİZ BÖLGEDEKİ KÜRTLERİN DÜŞÜNCESİDİR

Bizim PYD’ye olan duruşumuz bölgedeki Kürtlerin düşüncesidir. Biz terör örgütüyle kimliğine, ırkına, mezhebine bakmadan her zaman savaştık. Çünkü terör büyür ve dünyayı yakmaya başlar. Terör böyle devam ettikçe dünyanın hiç bir yeri güvenli kalmaz kalamaz.

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir