Anasayfa / GENEL / Erdoğan şükür namazını Eyüp Sultan’da kıldı
erdogan-eyup3

Erdoğan şükür namazını Eyüp Sultan’da kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüp Sultan camiinde sabah namazının ardından Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sabah saat 6:50 civarında Eyüp Sultan’a giderek önce burada cemaatle sabah namazına iştirak etti ardından Eyüp Sultan Türbesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Türbe çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan şu şekilde konuştu:

“Siyasi dünyada bunun belirleyicisi milli iradedir. Seçim istikrardan yana tecelli etti. Milli irade istikrardan başka seçim yok dedi. Şuanda çıkan neticenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bir olalım, diri olalım hep birlikte Türkiye olalım.

Üzerimizde oynanan oyunlara cevap vermemiz lazım. Milletime şükranlarımı sunuyorum. Ülke genelinde cereyan eden seçimlerde demokratik olgunluğun ne ifade ettiğini görmüş olduk.

Şahsımla alakalı olarak değerlendirmek doğru olmaz ancak dünya medyası ne için ülkemizle bu denli ilgilenirken kendi ülkeleriyle ilgilenmiyorlar.

Şuanda yüzde 50 ile bir parti iktidar oldu. Şu anda geçici neticelere baktığımızda yüzde 50 gibi bir rakam görüyoruz. Buna tüm dünyanın saygı duyması gerekir. Hamdolsun çok olgun bir seçim geçti. Çok kısa zamanda da neticeler netleşti. Milletim sağ olsun var olsun.”

erdogan_8258

erdogan-eyup1 erdogan-eyup2

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir