Anasayfa / GENEL / Erdoğan: O haber uydurma
erdogan-wsj1

Erdoğan: O haber uydurma

Başbakan Erdoğan, Wall Street Journal Gazetesi’nin Uludere’de meydana gelen ve 34 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan hava operasyonunun, ABD’nin verdiği istihbarat üzerine gerçekleştirildiği iddiasıyla ilgili olarak ilk kez konuştu.

GENELKURMAY CEVAP VERDİ

Türkiye ve Bulgaristan’daki taşkınları önlemek için yapılması planlanan Suakacağı Barajı’nı görüşmek için gittiği Bulgaristan’da açıklama yapan Başbakan Erdoğan Uludere iddiasıyla ilgili olarak şunları söyledi:,  ”Genelkurmay Başkanımız kendi alanına giren konunun cevabını vermiştir. Ben Türkiye’yi ana muhalefet partisi CHP’nin idare etmediğini çok iyi biliyorum. İnsansız hava araçları direkt olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emrinde hareket ederler” diye konuştu.

HABER UYDURMA

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu anda Amerika’daki seçimlerde mevcut iktidarı zora düşürme gayretinde olan yayın politikasını, gazete kendisine gaye edinmişse onu bilemem. Haber uydurma. Ben bu haberi, mevcut hükümeti zora düşürme gayreti olarak görüyorum. Zira silahlı kuvvetlerimizin de açıkladığı gibi kendi insansız hava araçlarımızla hareket ederek bu adım atılmıştır.

Şu anda gerek idari gerekse adli yargıda süreç devam etmektedir. Konuyla ilgili başka söyleyeceğimiz herhangi bir şey söz konusu değildir.”

MEDYAGUNDEM

uludere1

FETÖ’nün ilk F-16 katliamı Uludere

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür’ün “FETÖ’nün ilk F-16 katliamı Uludere” başlıklı yazısı şöyle: Hiçbir şey …

uludere

Uludere faciası da FETÖ işi çıktı

Her türlü kirli olayda parmağı olan FETÖ’nün Uludere faciasında da izi çıktı. Verdiği istihbaratla 34 …

fem1

Sahtekar Gülen örgütünün utanması da kalmadı!

Gülen örgütünün nasıl bir sahtekar yüzü olduğunu net biçimde ortaya koyan iki fotoğraf… Gülen örgütünün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir