Anasayfa / GENEL / Erdoğan: Lütfettin Merkez Bankası!
erdogan-merkez

Erdoğan: Lütfettin Merkez Bankası!

TESKOMB heyeti kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası’nın faiz indirim kararını değerlendirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, TESKOMB heyeti kabulünde yaptığı konuşmada Merkez Bankası’nın faiz indirim kararını değerlendirdi. Yıl boyuncu sadece 2.5 puanlık bir indirimin yapıldığına dikkat çeken Erdoğan, “Bize karşı bağımsızlık mücadelesi veriyorsun da başka yerlere bağımlılığın mı var?” diye sordu.

MERKEZ BANKASI LÜTFETTİ
Erdoğan Merkez Bankası’nın faiz politikasına ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi;

“Merkez Bankası’nın başındaki iyidir, hoştur vs. Ben iyiliğe hoşluğa yaptıklarıyla bakarım, kendi fiziğiyle bakmam. Dün Merkez Bankası lütfetti, politika faizinde çeyrek puanlık indirim yaptı yıl boyunca hepsinin toplamı 2,5 puan. Ocak ayında 1 kalemde 5.5 puanlık artış yapılmıştı. Ocak ayındaki artışın yarısı kadar indirim yapılmış değil. Böyle şey olur mu? Bizim Merkez Bankası’nın bağımsızlığına sözümüz yok. Bize karşı bağımsızlık mücadelesi veriyorsun da başka yerlere bağımlılığın mı var?”

PARANIN AYARI İLE OYNAMAYACAKSIN
“Türkiye bu zamana kadar pek çok ekonomik krizi en az hasarla atlatabildiyse bunda ahilik kültürünün çok büyük payı var.

Biz Ahilik geleneğimize sıkı sıkı sahip olarak pek çok krizi atlatabiliriz.

Paranın ayarı ile oynamayacaksın. Geldiğimizden beri bunu yaptılar paranın ayarı ile oynadılar. Paranın yanına 6 sıfır koydular. Biz ne yaptık bu 6 sıfırı attık. Sizler hesap yaparken çılgına dönüyordunuz. Hesap dahi yapamıyordunuz.

DEMOKRATİK HAK KÜRSÜDEDİR
Eskiden devletin kredi yardımından 1 yılda 63 bin kişi yararlanabiliyordu. Şimdi ise 308 bin kişi yararlanabiliyor.

Meclis’te birileri yüzünü kapatıyorsa, birileri mikrofonları kırıyorsa terörün temsilcileri Meclis’e girmiş demektir. Demokratik hak kürsüdedir. Ama onu terörize ediyorlar. Kadın Meclis başkanına ağza alınmayacak sözler sarf ediliyor ben bunu lanetliyorum.

TERÖRİST DEĞİLSEN MASKESİZ DOLAŞ
Eğer sen terörist değilsen maskesiz dolaş. Erkeğim diyor ne erkeği be sen erkeksen niye etekle geziyorsun. Dürüst olun dürüst. Terörist ama her yola başvuruyorlar. Bununla ilgili bu kanun er ya da geç çıkacak.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir