Anasayfa / GENEL / Erdoğan: Hamdolsun inlerine girilmiştir
erdogan5

Erdoğan: Hamdolsun inlerine girilmiştir

“Bugün de Cizre’de tezgahlanmaya çalışılan oyunu biliyoruz. Bu devletin resmi giysileri içerisinde olan, zırhlı araçlarıyla caddenin kenarına bombayı koyanları görüyor musunuz? Arkasından yine devletin başka görevlisi bunu yakalayabiliyor. Hamdolsun artık inlerine girilmiştir.”


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enerji Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen Enerji Piyasaları Zirvesi’nde açıklamalarda bulundu.

Paralel Yapı’nın eteklerinde çok gizli şeyler olduğunu fakat hepsinin döküldüğünü anlatan Erdoğan devamında Gezi ve 17-25 Aralık’ta olduğu gibi Cizre’de de oyun oynandığını söyledi:Bugün de Cizre’de oynanan oyunu biliyor ve tedbirimizi alıyoruz” 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

“ETEKLERİNDE DAHA ÇOK GİZLİ ŞEYLER VAR”

“Nasıl dün Gezi’nin, 17-25 Aralık, aslında ne olduğu ortaya çıktı, çıkıyor. Şunu da buradan söyleyeyim: Daha çok şeyler dökülecek. Eteklerde daha çok gizli şeyler var, hepsi dökülüyor, dökülmeye devam edecek. Bütün bunlar karşısında gerekeni yapıyoruz, yapacağız.

Daha çok şeyler dökülecek ha… Eteklerde çok gizli şeyler var. Hepsi dökülmeye devam edecek. Bütün bunlar karşısında gerekeni yapıyoruz yapacağız.

Bugün de Cizre’de tezgahlanmaya çalışılan olayı biliyor ve ona göre de tedbirimizi alıyoruz.

CADDENİN KENARINA BOMBA KOYAN POLİSLER

Düşünebiliyor musunuz, bu devletin resmi giysileri içerisinde olan, bu devletin zırhlı araçlarıyla caddenin kenarına bombayı koyanları görüyor musunuz? Ve arkasından yine aynı şekilde devletin bir başka görevlisi bunu yakalayabiliyor, hamdolsun.

“ARTIK İNLERİNE GİRİLMİŞTİR”

Artık inlerine girilmiştir. Ülkemizi uluslararası alanda terörle özdeşleştirme çabalarının aslında hangi dertlerden, hangi sıkıntılardan kaynaklandığını gayet iyi biliyoruz. Türkiye’yi yolundan, hedeflerinden alıkoymak için içeride ve dışarıda hangi çevrelerin ittifak içinde olduğunun gayet iyi farkındayız. Hangi kazanlarda, hangi fitnelerin kaynatıldığını, kimlerin bunların ateşine odun taşıdığını da önüyle arkasıyla çok iyi görüyoruz.

“TÜRKİYE’Yİ HEDEFLERİNDEN ALIKOYMAK İÇİN…”

Ülkemizi uluslararası alanda terörle özdeşleştirme çabaları aslında hangi sıkıntılardan kaynaklandığını çok iyi biliyoruz. Türkiye’yi hedeflerinden alı koymak için hangi çevrelerin ittifak içinde olduklarının farkındayız. Kimlerin bunun ateşine odun taşıdığını da çok iyi görüyoruz.

“120 MİLYAR YATIRIM YAPACAĞIZ”

Enerji dünyada adaletsizlik yaşandığı bir alan. Dünyada 1,2 milyar insan elektrikten yoksun yaşıyor. Afrika’da yaşayan 800 milyon insanın toplam elektrik tüketimi Amerika’daki New Yor’un elektrik tüketimi kadar. Geride kalmış ülkelere öncelik verilmesi gerekiyor.

Nüfus , ekonomik büyüme ve diğer faktörler ele alındığında 2023’e kadar 120 milyar yatırım yapmak durumunda olduğumuzu görüyoruz.

ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIK

Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak için kaynak ve petrol arama çalışmalarımız devam ediyor. Bu yöndeki projelere hız verdik. Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak için alternatif kaynakları harekte geçirdik. Kirletmeden tahrip etmeden elimizdeki imkanları sonuna kadar değerlendireceğiz. Türkiye kalkınma yolundan asla geri durmaz ve geri dönmez. Bu çerçevede nükleer enerjiyi ülkemize de kazandırma arzusu içindeyiz.

“AB ÖNÜMÜZE HANGİ FASILI KOYARSA KOYSUN…”

Enerji alt yapımızı 2023 hedeflerine uygun şekilde yapılandırmalıyız. AB fasıllarında tıkanan fasıllardan birinin de enerji olmasını manidar buluyorum. Neresi tıkalı? cevap yok. Tıpkı diğer konularda cevap veremedikleri gibi. Avrupa Birliği meselesinde hangi fasıl için olursa olsun Birlik bizim önümüze hangi fasılı koyarsa biz onu 3 ay içinde çözeriz.”

hakkari

 

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir