Anasayfa / GENEL / Erdoğan: CHP’liler gazetelere el koymaktan bahsediyor sorsanız onlar demokrat ben diktatör
erdogan

Erdoğan: CHP’liler gazetelere el koymaktan bahsediyor sorsanız onlar demokrat ben diktatör

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şah Fırat operasyonunu eleştiren MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye yanıt verdi. Erdoğan, “Sen Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi bile olamazsın. Sen sadece Ankara’dan kuru sıkı atıyorsun. Önce haddini bileceksin” dedi.


CHP’NİN ‘GAZETELERE EL KOYACAĞIZ’ AÇIKLAMASI

Erdoğan, “Ülkenin iliğini sömürenler aldıkları bunca derse rağmen hala milletin tercihine saygı göstermeyi öğrenemediler. 3 Dönem başbakanlık yapmış olmam, şimdi de Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmam onlar için adeta kabusa döndü. CHP’liler gazetelere el koyacağız diyor. O gazeteler onlara hizmet etmeyen gazeteler. Sorsanız onlar demokrat ben diktatörüm. Gazeteler mecmualar tadil olunabilir. Bunu onlar çıkarmışlardı. Yani işinize gelmeyen tüm basın yayın organlarını öyle mahkeme kararı ile değil bakanlar kurulu kararı ile kapatabilirsiniz. Onlara ait bir düzenleme bu. Tek parti döneminde yıllarca memleketi bu şekilde yönetmeye alıştıkları için şimdi iktidara geldiklerinde yine aynısını yapabileceklerini sanıyorlar. Yeni bir hayal başladı. 7 Haziran’da seçimi kazanıp iktidara gelcekler, gazetelere ve daha başka neyi gözlerine kestirdilerse onlara el koyacaklar. Kendilerine hedef olarak milli şef dönemini hedef alanlardan başka ne beklenebilir ki? Biz kendimize kılavuz olarak sadece milleti aldık.” dedi.

tekin

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

Birileri muhtarlarla bir araya gelmemizden rahatsız oluyorlar. Sadece siz değil, milletimizle kucaklaşmamızdan da rahatsız oluyorlar.

Bu hafta muhtarlarımızla birlikteyiz, her hafta devam edeceğiz. Milletimle aramıza kimsenin girmesine müsaade etmedim, etmeyeceğim de. 1998 yılında bir şiir okuduğum için hapis cezası aldım. Gazetelerin sürmanşetlerine artık muhtar bile olamaz manşetleri attılar. Çok sürmedi yanıldıklarını gördüler.

2001 yılında kurduğumuz siyasi parti iktidara geldi. Kurucusu olduğum parti iktidar oldu ama ben başbakan olamadım. Kısa süre sonra gerekli hukuki değişiklikler yapıldı ve bana layık görülen görevi devraldım.

Ülkenin iliğini sömürenler aldıkları derslere rağmen saygı duymayı öğrenemediler. Başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmam adeta onlar için kabus oldu. Sorsan onlar demokrat ben diktatörüm. Zorbalık onların geninde var.

Şimdi yeni bir hayal başladı. 7 Haziran’da iktidara gelecekler… Biz kendimize kılavuz olarak sadece milletimizi aldık. Ülkemize hizmet etme çabasında oldu. 40 yılı bulan siyasi hayatımızda eksiklerimiz ve hatalatımız olmuştur. Ama hizmet etmekten başka gayemiz olmadığını milletimiz biliyor.

Şehirlerimizin 12 yıl önceki haliyle şimdiki hali aynı mı? Bu nasıl oldu, yatarak mı oldu? Çalışarak terleyerek oldu. Aynı inançla çalışmaya devam edecek ve 2023 hedeflerimize bu şekilde ulaşacağız.

ŞAH FIRAT OPERASYONU

Geçen hafta önemli bir askeri operasyonu başarıyla gerçekleştirdik. Türbeyi sınırımıza yakın bir bölgeye taşıdık. Bu alan 1921 yılından bu yana Türkiye toprağı olarak kabul ediliyor, daha önceden yeri 2 defa değişti. Bu kez güvenlik nedeniyle değiştirmek zorunda kaldık. Karakolda görevli askerlerimzin hayatlarını tehlikeye atmamak için bu kararı aldık. Eğer bu muhalefetin ağzına baksaydık, Allah muhafaza bu kardeşlerimizin bir kısmı hayatta olmayabilirdi. Siyaset duygusallık götürmez. Siyaset akılla yapılan bir iştir.

Öyle heyecan verelim, birileri gaz versin böyle yürüyelim… Siyaset böyle yapılamaz. Oğuzhan Binbaşı ve ekibi ile operasyonu tereyağından kıl çeker gibi hallettik. Aylarca bunun çalışmasını yaptı. Uzun süren çalışmaların ardından bir gecede bunu yaptık ve başarıyla neticelendirdik. Hükümeti ve TSK’yı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.

Her bakımdan gıpta edilen operasyon olmasına rağmen, birileri olumsuz bir algı oluşturmak için çaba sarfediyor. Söylenilenler iftira boyutunu aştı. Ortalık toz dumanken, askerlerimizi ateşe atmamızın bir anlamı var mı? Suriye içerisinde farklı bir alana burayı taşımamızın faydalı olacağına karar verdik. Ülkemize çekip almadık. Akıl ve vicdan sahibi kim buna karşı çıkabilir. Ama karşı çıkanlar var. Tamamı yalan ifadelerle bunu yapıyorlar.

Ben cumhurbaşkanı olarak bugün şahsıma, başbakanıma ve genelkurmay başkanıma yapılan saldırılara sessiz kalamam. Akıl almaz ithamlarda bulunuyorlar. Tek bir mehmetçiğin burnu kanamaması için hassasiyet gösteren hükümeti eleştirenler önce dönüp kimlerle yan yana olduklarına baksınlar.

BAHÇELİ’YE SERT ÇIKTI

Sen genelkurmay başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi bile olamazsın. Senin terörle mücadele için yaptığın bir şey var mı? Sen sadece Ankara’dan kuru sıkı atıyorsun. Önce haddini bileceksin. Bir taraftan milliyetçi ayaklarına takılacaksın. Bu milletin ordusuna bu ifadeleri layık görenlere gereken cevabı vereceksiniz.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir