Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan Adalet Akademisi öğrencilerine paralel örgüt uyarısı
erdogan-akademixx

Erdoğan’dan Adalet Akademisi öğrencilerine paralel örgüt uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adalet Akademisi’nde akademisyen ve öğrencilere hitap etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adalet Akademisi’nde akademisyen ve öğrencilere hitabında “17-25 Aralık’ta da bir yerden talimat alanlar vardı. Hakimlerimiz, savcılarımız tamamen bağımsız olmalı. Aklını ve vicdanını başkasına vermiş kişiden ne savcı ne hakim olur” dedi.

“BM’DE 5 DEVLET İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYOR”

“Adalet kavramı tarihi insanlıkla beraber başlayan her dönem üzerinden konuşulan bir kavramdır. bugün dünya üzerinde geçerli olan idari sistemlerin hepsinde adalet vardır. BM’de 5 devlet istediği sözü söylüyor. Dünya 5’ten büyüktür. Bu adalet mi? Değil. Burada sadece Hıristiyan ve belli kıtalar var.

“BUNUN DEĞİŞMESİ LAZIM”

Siz ikinci dünya savaşının şartlarında ısrar edemezsiniz. Şu BM’yi bir gözden geçirelim. 10 geçici üyeyi öyle laf olsun diye içeri alıyorsunuz. Öyleyse bunun değişmesi lazım.

Bir tane ülke var. Buna müsade etmez. Suriye’de 350 bin insan öldürüldü. 7 milyon insan evinden uzak. İki ülke bağlıyor işi. Çin ve Rusya. Defaatle konuşmamıza rağmen çözülemiyor.

Hani insan hakları beyannamesi. Bizim ülkemizde 1.7 milyon sığınmacı var. Bizim burada adaleti aramımız hak değil mi? Avrupa’da ne kdar 130 bin. Şimdi sormazlar mı adaletin bu mu dünya?

Afrika’ya gittiğimde gördüğüm manzarada ciğerim parçalandı. Orada şimdi konut yapacağız. Havalimanını bizden bir firma cesurca davrandı yaptı. Mogadişu limanını bir Türk firması aldı.

MEVLANA ÖRNEĞİ

Terörün olduğu bir yerde bunu yapabilmek adalete inanmış insanların işidir. Adaletin tersi nedir? Zulüm. Adalet kavramı bizimi hayatımızın ortasındadır. Alalh adaleti emreder.

Mevlana’ya adalet nedir diye soruyorlar? Çiçeği sulamak. Peki zulüm nedir? Dikeni sulamak.

POLİS VE YARGIYI ELE GEÇİRİP İHANET ETTİLER

Ülkemiz 17-25 Aralık’ta bir felaket yaşadı. Devlet içinde bir çete polis ve yargıyı ele geçirip ülkesine ihanet ettiler.

Başka bir takım güçlerin elinde olan savcılar bu işe kalkıştı. Kul iradesini Allah’tan başka kimseye teslim etmemelidir. Ne Cumhurbaşkanına, Başbakanına ne elinde sermaye olan para babalarına. Teslim etmemişsek o zaman yaradılmışların en şereflisi insan olur.

Size hiç kimse bir hükmü verme verdirme de tesirli olmasın. Hukuk dediğimiz kavram Hak ile kaimdir.

“AKLINI VE VİCDANINI BAŞKASINA VERMİŞ KİŞİDEN HAKİM-SAVCI OLMAZ”

Benim hukukumu yasal bir düzenleme korumuyorsa buna hukuk denir mi? Ben okuduğum bir dörtlük yüzünden hapse girdim. Avukatlarıma başka bir şey geliyor. Demek ki cüzdanla vicdan arasında bir durum vardı.

17-25 Aralık’ta da bir yerden talimat alanlar vardı. Hakimlerimiz, savcılarımız tamamen bağımsız olmalı. Aklını ve vicdanını başkasına vermiş kişiden ne savcı ne hakim olur.

2023, 2071 hedefleri doğrultusunda bir olmalıyız. Demokrasilerde her zaman milli iradenin yanında olmalıyız. Yeni Türkiye’yi kanser hücrelerinden temizleyeceğiz”

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir