Anasayfa / ANALİZ / Erdem Yavuz yazdı! Yakında sifonunuz çekilecek!
erdem-yavuz45

Erdem Yavuz yazdı! Yakında sifonunuz çekilecek!

PARLAYAN YILDIZ

ERDEM YAVUZ YAZDI

twitter.com/erdemyavuz549 

Yıldız, bir çok toplum için bağımsızlık ve gücü temsil etmektedir. Zaten birçok ülkenin ulusal bayrağı ile askeri flamalarında bu nedenle Yıldız bulunmaktadır. Yine birçok başarı öyküsünde Parlayan Yıldız ifadesine, biraz da kıskançlıkla atıf yapılmıştır.

Hatırlıyorum da MİT’in 85. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri için gazetecilere 05 Ocak 2012 tarihinde verilen resepsiyonda konuşan Müsteşar Hakan Fidan özetle, “Yabancı istihbarat örgütleri yöneticilerinin MİT’ten övgüyle söz ettiklerini, bölgenin parlayan yıldızı nitelemesi yaptıklarını, ancak bunu yeterli görmediğini, MİT’in iki-üç yıl içinde de bölgesel güçten, küresel güce dönüşmeyi hedeflediğini” belirtmişti. İnanmayan, o dönemin gazete manşetlerine ile köşe yazılarına baksın.

İsrail menşeili basın ve köşe yazarlarının iki haftadır MİT Müsteşarını itibarsızlaştırma gayretleri boşuna değilmiş anlaşılan. Müsteşarın koyduğu hedefe ulaşmış daha erken bir zamanda ulaşmış MİT.

Hakan Fidan’ın global ölçekli medyada hedefe konması MİT’in ve dolayısıyla Türkiye’nin mahalle eskilerinin kurulu düzenini sorgulayıp, rekabete yol açmasından. İşte son örnek Suudlar, Türkiye’nin de talebiyle BM Güvenlik Konseyi’nin iki yıllık  geçici üyeliğine seçilmelerine rağmen, BM’nin Suriye ve Filistin konularındaki çifte standartlı politikaları nedeniyle bundan vazgeçtiler.

Türkiye büyüdükçe düşmanlarının saldırıları da büyüyecek. Ancak bunun için beklemeye de gerek yok, baksanıza Taraf gazetesine, İsrail yanlısı mandacı bir basının vereceği tepkiyle atıvermiş bugünkü manşetini.

Hakan Fidan’ı itibarsızlaştırma operasyonunun Türkiye ayağı resmen. Ancak önemli değil, bunlar marjinal ve yakın zamanda görevlerinin sonlanmasını müteakip, sifonları çekilecek.

Bir önceki yazıda belirtmiştim. Kronik bir şekilde mutsuz olmaya mahkum özgüven yoksunlarının Mandacı Yönetim Zihniyetine bırakılamaz bu ülkenin kaderi. Bırakılmayacak da.

Türkiye Parlayan Yıldız gibi göz kamaştırmaya devam edecek. Mandacılar mı? Onlar Kara Deliğin yörüngesinde dönüp duruyorlar.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

1 Yorum yapıldı

  1. MİT’imizin dünyanın en önemli istihbarat teşkilatlarına nal toplatmaya başlamasıyla, Amerika’da, İngiltere’de eğitim alıp Ülkemizi bölmekle görevli sözüm ona gazeteciler ve gazete artıklar duvara olanca hızıyla toslayıp boynuzlarını kırmış vaziyetteler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir