Anasayfa / ANALİZ / ERDEM YAVUZ YAZDI; DHKP/CEMAAT!
erdem-yavuz-dhkpc

ERDEM YAVUZ YAZDI; DHKP/CEMAAT!

DHKP/CEMAAT
ERDEM YAVUZ YAZDI
twitter.com/erdemyavuz549
En kısa tanımıyla dezenformasyon, yanlış veya doğruluğu bulunmayan ve kasıtlı olarak yayılan bilgiye denir.
Hasmını rencide etmeyi, aşağılayıp küçük düşürmeyi amaçlar. Sahte belge, el yazısı, fotomontaj ve montaj filmler ile fabrikasyon istihbarat ve dedikoduların duyurulması gibi yöntemleri bulunur.
Dezenformasyon, düşman veya hasım olarak görülenlerin yanlış kararlar almasına, psikolojik çöküntü içine düşmesine ve mücadele motivasyonunun kırılmasına neden olmak için de yapılır.
Yanlış bilgi üretme ve yayma yoluyla yapılabileceği gibi mevcut bir bilgiyi kötü maksatla kullanma ve çarpıtarak verme yöntemi de uygulanabilir.
Bazı gerçek bilgileri ve gözlemleri bazı yanlış yorumlar ve yalanlarla karıştırmak veya bazı gerçek bilginin sadece bir kısmını vererek yanlış yorumlarla bilgiyi dağıtmak yaygın dezenformasyon taktiklerdendir. Dezenformasyon yapanlara da kısaca TOP-SAKAL denir.
İşte son dezenformasyon örneğini bugün yazmış bizim ABD’li Deli TOP SAKAL,  “Çakma suikastın tetikçileri” başlığıyla halen bulunduğu BELÇİKA’dan.
Üstelik bir de;  “Türkiye’de kargaşa yaratmak isteyenlerin işine yaradığı gibi iktidar adına bulanık suda balık avlamak isteyenlerin de işini kolaylaştırıyor. Havuz medyasının Başbakan ve AKP’ye yönelik saldırı ve suikastı sıkça dillendirmeleri bu yüzden.” diyor arsız arsız.
ABD’li Deli TOP SAKAL’ın son bir aylık yazılarına bakıldığında “Başbakan’a Suikast girişiminden ve bunun MİT tarafından organize edileceğinden” ilk kendisinin bahsettiği ve sosyal medyada yaydığı anlaşılıyor. Hatta bildiğim kadarıyla MİT suç duyurusunda bulunmuştu bu deli saçmalarına.
O yüzden de TIRSMIŞ galiba.. MİT diyemiyor da, “istihbarat birimleri” diyor yazısında ÖTLEK..
Neyse, şimdi bunun tam tersini, yani DEZENFORMASYON kurallarına uygun bir şekilde “Suikast Yapılacak” söylemini, “Hükümet yanlısı medyanın yaydığını” iddia ediyor. Bir de “GÖRÜŞÜNE BAŞVURDUĞUM GÜVENLİK ANALİSTLERİ” diye süslüyor yazısını.
Ben söyleyeyim size. O “Güvenlik Analistleri” dediği kişiler, Belçika’da görüşüp talimat aldığı MOSSAD AJANLARI. Aslında “Talimat Aldığım MOSSAD Ajanları” demeliydi yazısında. Yoksa nereden bilecek bizim cahil topsakal örneğini verdiği “26 Eylül 1999 referandumundan önce MÜBAREK’e yapılan suikast girişimi” haberini. Nerdeee o beyin.
Ben de, TOP-SAKAL’a yazdırılanları deşifre edeyim. Bakın Dünya tarihinde Devlet ve Hükumet başkanlarına yönelik suikastlar hep en yakınındaki özel korumaları tarafından yapılmıştır. İşte Enver Sedat suikastı buna en iyi örnektir. Nerden bilecek bizim çakma köşe yazarı TOP SAKAL Ortadoğu tarihini. Yaptığı her şey ya talimatla, ya da copy-past gazetecilik. Akademik kariyerleri de böyle bu salakların.
İşte Başbakan odasına BÖCEK koyan hainlerin, kendisine SUİKAST yapacağını bildiği için dağıttı tüm yakın koruma dairesini.. Millet bilmiyor, atıyor işkembeden..
Milyonların sevdiği Başbakan’a ve Ailesi’ne, Sabah Akşam BEDDUA eden Cemaat’ten, SUİKAST’tan başka ne beklenir ki, son tahlil de..
Deep Noot: DHKP/Cemaat’in Suikast planı yaptığını, DHKP/C’nin koruyucusu olduğu bilinen Belçika’dan yazıyor bizim TOP-SAKAL.
Ne kadar MANİDAR değil mi?

MEDYAGUNDEM

kiraz2

Yazıklar olsun sana Kılıçdaroğlu!

DHKP-C’li teröristler tarafından katledilen savcı Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz, Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet’ yürüyüşüne isyan etti: …

teror

Yine terör yine Fox’un Portakal’ı!

111 sözde aydın ve sanatçı DHKP-C bağlantıları sebebiyle tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için …

uni2

Üniversiteli terörist adayları!

Akdeniz Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde; DHKP-C bağlantılı Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevine destek pankartları …

1 Yorum yapıldı

  1. size kulis bilgisi aktarayım.

    Cemaatin yaptırmayı planladığı suikastın detaylarını DHKP-C ile görüşmek üzere Belcika’ya gitti bu eleman. Pendik’teki evini de boşaltıp ailecek yurtdışına kaçtılar, hoş Amerikaya giremedi, Belçika’da DHKP-C ile taktik çalışması yapıyor, örgütten ayrı düz koşu yapıyor.

    bugunku yazısı da ben yazmıştım, ben nasıl yapmış/yaptırmış olabilirim ki yazısıdır. Devlet bu hainleri derhal derdest etmedilidir!!

    devlet göreve!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir