Anasayfa / GENEL / Enver Ören vefat etti
enver-oren

Enver Ören vefat etti

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören, bir süredir böbrek yetmezliği tedavisi gördüğü hastanede yoğun bakımdayken vefat etti.

Ören’in cenazesi yarın Eyüp Sultan Camii’nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Eyüp Sultan Mezarlığı’nda kayınpederi Hüseyin Hilmi Işık’ın yanına defnedilecek.

BAŞBAKAN ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Başbakan Erdoğan da 9 Şubat günü Ören’i tedavi gördüğü Memorial Hastanesi’nde ziyaret etmişti.

ENVER ÖREN KİMDİR?

Enver Ören, 10 Şubat 1939 tarihinde Denizli’nin Honaz nahiyesinde dünyaya geldi. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. İlk ve orta tahsilini Denizli’de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya’ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören Dilvin Ören ile evliydi.

MEDYAGUNDEM

gul-oren

Gül’den Mücahit Ören’e taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İhlas Holding ve Türkiye Gazetesi’nin kurucusu Enver Ören’invefatı dolayısıyla taziye ziyaretinde bulundu. …

enver-oren1

Enver Ören son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören, Başbakan Erdoğan’ın …

basbakan-enver

Başbakan Erdoğan hangi medya patronunu hastanede ziyaret etti?

Başbakan Erdoğan, yoğun bakımda olan ünlü bir medya patronunu hastanede ziyaret etti. Erdoğan, yoğun bakımda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir