Anasayfa / GENEL / Emre Uslu’nun ‘iyi adamı’ndan Ergenekon avukatlığı tam gaz!
gareth-jenkins1

Emre Uslu’nun ‘iyi adamı’ndan Ergenekon avukatlığı tam gaz!

MEDYAGUNDEM.COM- Taraf yazarı Emre Uslu’nun “iyi adam” dediği, kendisini Neoconlar ve MOSSAD ile bağlantılı Jamestown Vakfı’na soktuğu iddia edilen İngiliz gazeteci Gareth Jenkins, “Ergenekon avukatlığı”na devam ediyor.

gareth-jenkins

Jenkins, Cumhuriyet gazetesinden Leyla Tavşanoğlu’na verdiği röportajda Ergenekon davasına yönelik sert sözler sarfetti.

“Ergenekon örgütü karşıtı” gibi kendini gösteren Emre Uslu’nun “iyi adam” dediği “Ergenekon avukatı” karanlık İngiliz gazeteci Jenkins, “Siz Ergenekon denilen bir terör örgütünün varlığını kabul etmiyor musunuz?” sorusuna, “Etmiyorum. Yani mahkemenin tanımladığı gibi bir örgütün varlığını kabul etmiyorum. Ergenekon önceden hazırlanmış bir plandı.” dedi.

Uslu’nun “iyi adamı” Jenkins cemaat için de, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden burs alan öğrenciler, PKK üyesi olmakla suçlandılar. Yani Gülen cemaati sadece kendilerine düşman değil, çıkarlarına zarar veren rakipler olarak gördükleri insanları da cezalandırma ve öç alma yoluna gitti. Hatta laik askerleri de Fethullah Gülen’in ABD’ye kaçmasına zorlayan kişiler olarak damgaladılar. Bir başka olay da gazetenizin başyazarı İlhan Selçuk’a yaptıkları inanılmaz muameleydi. Şimdi, bütün bu suçlanan kişilerin kimliklerine baktığınızda hepsinin bir şekilde Gülen cemaati aleyhinde faaliyet göstermiş şahsiyetler olduklarını fark ediyorsunuz. Demin Gülen cemaatinin düşmanlar, rakipler ve öç alma gibi üç unsurdan yola çıkarak bu davalarda hedef aldıkları insanları cezalandırma yoluna gittiğini söyledim. Bir unsur daha var. Cemaat güç ve iktidar elde etme hırsı içinde. Gündemlerinin tamamıyla dine dayalı olduğunu hiç düşünmüyorum. Tabii bir bölümü öyle. Ama geri kalanı iktidar ve güç hırsından kaynaklanıyor. Çıkarlarına halel getiren kim varsa üstüne gidiyorlar.” dedi.

MEDYAGUNDEM

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

uslu1

FETÖ’nün kuduz köpeği dolandırıcı çıktı!

Emrullah Uslu’nun, master ve doktora eğitimi bahanesiyle yurt dışında geçirdiği süre boyunca devlete yüklü borç …

1 Yorum yapıldı

  1. Eşşeğe dürt, osuruğunun sesi nerden geliyor dinle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir