Anasayfa / GENEL / “Elçi’yi polis öldürdü” diyen Demirtaş’a Başbakan’dan sert tepki
davutoglu-selo

“Elçi’yi polis öldürdü” diyen Demirtaş’a Başbakan’dan sert tepki

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tahir Elçi’nin ve 2 polisin öldürüldüğü Diyarbakır’daki saldırıyla ilgili, “Selahattin Demirtaş’ın söyleyecek sözü varsa, olay yerini incelemeye gidenlere ateş açan, roket atan hainlere, alçaklara konuşmalı. Eğer kendilerine hiçbir şey yapmayacaklarına emin olduğu devlet görevlilerine dönüp bunları söylüyorsa, ulaşacağı tek yer Tahir Elçi’nin katline sebebiyet verenlerle işbirliğidir” dedi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da Tahir Elçi’nin öldürüldüğü ve 2 polisin şehit edildiği saldırıyla ilgili konuştu. Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

NİÇİN OLAYI AYDINLATMAK İSTEYEN EKİBE YÖNELİK SALDIRILAR YAPILIYOR?

“Olay günü İçişleri Bakanımız, Adalet Bakanımız, Emniyet Genel Müdürümüzle yaptığımız toplantıda olay yeri incelemesi talimatı verdik. Olay yerine giden emniyet güçlerimizle, başsavcımıza roketle saldırı yaptılar. İkinci seferinde baro temsilcilerini de incelemeye dahil etme kararı aldık. Onlar da olay yerine gitti. Onlara da bombalı saldırılar yapıldı. Bütün bunlar herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Biz demokratik hukuk devletinin ilkelerini işlettik. Varsa suçlular ortaya çıkartılsın diye, yani kaza ihtimalinin ötesinde bir şey varsa, yoksa illaki bir suçlu var… Onlara ateş açanlar cinayetin gerçek failleridir, demek ki bu yüzden örtmeye çalışıyorlar. İkinci kez baro temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yapalım dedik, hiçbir silah taşımayan sivil inceleme ekibi saldırıya maruz kaldı.

Bu olayla ilgili spekülasyon yapanlara bir çağrıda bulunmak istiyorum; eğer gerçekten bu olayın aydınlatılması isteniyorsa niçin olay yerine giden başsavcımız, olay inceleme ekibine, hatta onlara eşlik eden baro temsilcilerine yönelik saldırılar yapılıyor? Eğer birileri bu olayın üstünün örtülmesini istiyorsa, o birileri, o saldırıları gerçekleştirenlerin arkasındaki odaklardır.

DEMİRTAŞ KATİLLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR

Sayın Demirtaş elinde hangi belge var da bunu söylüyor. Her olayda dönüp devlete ‘katil’ diye bağırmanın, sorumluyu polis ve askerde aramanın yanlış olduğu geçmiş olaylarda ortaya çıktı. Demirtaş’ın söyleyecek sözü varsa, olay yerini incelemeye gidenlere ateş açan, roket atan hainlere, alçaklara konuşmalı. Eğer kendilerine hiçbir şey yapmayacaklarına emin olduğu devlet görevlilerine dönüp bunları söylüyorsa, ulaşacağı tek yer Tahir Elçi’nin katline sebebiyet verenlerle işbirliğidir. O gün orada iki polisimiz de şehit oldu. O iki polisimize saldırı olmasaydı Tahir Elçi de polisler de aramızda olacaktı. O polisleri şehit edenlere hiçbir şey söylemeden spekülasyon yapmak cinayeti örtme çabasıdır.

TABUTUNUN ÜZERİNE PKK PAÇAVRASINI ÖRTENLERE KARŞI ÇIKARDI

Sayın Tahir Elçi yaşasaydı kendisinin katledilmesini ortaya çıkaracak olay yeri ekibine saldıranlara, ‘cinayetin faillerinin ortaya çıkartılmasına engel olmayın’ diye seslenirdi. Kendisinin ölmesine neden olanların cenazesinde, tabutunun üzerine PKK teröristlerinin paçavrasının örtülmesine karşı çıkardı.

Gerekiyorsa tek tek mahalllere girilecek, bu saldırıları yapanlar ortaya çıkarılacak. Tarihi Sur’da o mübarek mekanda halkımızın günlük hayatını kana bulayanlardan kanun önünde hesap sorulacak.”

selo-elci

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

1 Yorum yapıldı

  1. bir şebeke vardı o.lar ağlarına düşürdükleri mal erkeklere tuzak kurup, kendilerini satıcılarına dövdürdükten sonra gidip dayak yedim diye şikayetçi oluyor tuzak kurdukları adama dava açıldığında da .davadan vazgeçmemi istiyorsan para vereceksin diye şantaj yapıyorlardı hdp aynen bu şebekenin taktiğini izliyor. tüm kameralar önünde kendilerini pkk ya öldürtüp, gözlerimzle görmemişiz gibi devlet öldürdü diyorlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir