Anasayfa / GENEL / El Bab operasyonu tamam
hulusiakar

El Bab operasyonu tamam

El Bab operasyonuyla ilgili TSK’dan sonra Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’dan bir son dakika açıklaması geldi. Akar, “El-Bab’ın kontrol altına alınmasıyla birlikte harekâtın başında planlanan hedeflere ulaşılmıştır.” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile birlikte Gaziantep ve Kilis bölgesinde denetleme ve incelemelerde bulundu.

Orgeneral Akar, Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında 24 Şubat 2017 tarihinde El Bab bölgesinin kontrol altına alınması nedeniyle, bölgede bulunan Harekât Merkezine giderek, temaslarda bulundu.

Burada bir konuşma yapan Hulusi Akar, “El-bab’ın kontrol altına alınmasıyla birlikte harekâtın başında planlanan hedeflere ulaşılmıştır. Müteakip süreçte hayatın hızla normalleştirilmesi ve yerel halkın güven içerisinde evlerine dönüşleri için her türlü destek sağlanacaktır.” dedi.

MEDYAGUNDEM

oncu

Trump’la sürpriz görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15-17 Mayıs’ta gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve …

akar1

İşte Akar’ın FETÖ’cüler tarafından götürülme anı

FETÖ’nün darbe girişiminin yaşandığı gece Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın karargahtan çıkarılmasının hemen ardından darbeci askerlerin …

elbab

Diriliş eşliğinde Mehmetçiğin El Bab’a giriş anı

Fırat Kalkanı Harekatı’nda ele geçirilen El Bab’a takviye için giden Türk askerleri Diriliş Ertuğrul müziği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir