Anasayfa / GENEL / Ekşi Sözlük deşifre oldu!
eksisozluk3

Ekşi Sözlük deşifre oldu!

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre programında Ekşi Sözlük’te İslam’a ve Kutsal değerlere yapılan hakaretler masaya yatırıldı…

Ekşi Sözlük’e dava açan İş adamı Ali Emre Bukağılı, Eski Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Avukat Ahmet Gündel, Psikiyatrist Dr. İbrahim Bilgen ve bazı Ekşi Sözlük yazarlarının katıldığı programda önemli açıklamalarda bulunuldu. Ekşi Sözlük’te yaşananların iç yüzünü bizzat sözlük yazarları çarpıcı tespitlerle anlattı. Ekşi Sözlük yazarları, inançlı yazarlara karşı linç girişimlerinin olduğunu, dine karşı nefret ve küfür içeren söylemlerin oldukça yaygın olduğuna dikkat çektiler. Ayrıca yazarlar, ağza alınmayacak kadar çirkin olan küfürlerin hiçbir engelleme olmadan sözlükte yayınlandığını belirterek sözlük yönetiminin bunlara zemin hazırladığına vurgu yaptılar…

Ekşi Sözlük Yazarı Selim Gürsel: Bir sürü psikolojisi var. Müslüman veya inancını ifade eden hangi görüş varsa linç ediliyor. Dinimizi eleştirebilirler ancak direkt küfür ediyorlar, biz de mecburen kavga pozisyonuna giriyoruz.

EKŞİ SÖZLÜKTE TKP HEGEMONYASI VAR!
Ekşi sözlükte Chp’liler ve özellikle de TKP hegemonyası var. Gezi sürecinde Müslüman yazarların işlerine son verildi.

Ekşi Sözlük Yazarı Muhammed Toprak:
Ekşi sözlükte, mum söndü yapan Alevi, kurucusu gay olan ülke, kızını satan Kemalist diye başlıklar açılıyor. Ben buradan herkesi bunlara tepki vermeye davet ediyorum.

Yayına Telefon İle Bağlanan Ekşi Sözlük Yazarı Elif A.:
Sözlükte bir yazar, kendisi troldü. Sözlük o kişiyi deşifre etti. Neden cezalandırıldı o arkadaş? Sözlükte bir linç kültürü var. Bir sürü psikolojisiyle küfürler yağdırılıyor. Oradaki arkadaşları tebrik ediyorum ayrı ayrı. Ben onlar kadar cesaretli olamadım. Ama çok mutluyum olanları anlattıkları için. Sözlükte sadece İslam düşmanlığı değil. Birçok şey var. Ben bunların planlı da yapıldığını düşünüyorum ayrıca. Orada her gün birileri linç ediliyor. Her gün birilerinin ailesine çocuğuna küfrediliyor. Bize de sen yandaşsın, cemaatçisin, yobazsın diyorlar. Oysaki ben modern ve hükümete de görüş olarak muhalif biriyim aslında.

Ayrıca son zamanlarda kadınlar üzerinden acayip bir cinsiyetçi yaklaşım da var. Türk kadınını aşağılıyorlar. Kezban diyorlar, çeşitli şekilde aşağılayıcı cümlelerle çirkin ifadeler kullanıyorlar.
Oradaki kişilik bozukluğu sadece İslam’a hakaret değil, sevgisizlik, nefret, edepsizlik ve çok garip şeyler var. Ben hepsi için aynı şeyi söylemiyorum ama bir dinin peygamberine küfretmek ne oluyor! En galiz küfürler, Atatürk’e de başkalarına da küfürler var. R. Tayyip Erdoğan Başbakanımız, Kılıçdaroğlu Başbakan olsa ona da küfür edilmemeli, o Türkiye’nin Başbakanı çünkü, bu bir edeptir zaten.

Ekşi Sözlüğe Dava Açan İş Adamı Ali Emre Bukağılı:
Kırk yazar hakkında dava açtım. Bir de Ekşi Sözlük’ün sahibi Sedat Kapanoğlu hakkında. Kapanoğlu’na da kutsal değerlere hakaret ettiği için dava açıldı. Onun da peygamberimize ve kutsal değerlere hakaret içeren onlarca yazısı var. Onlar için kendisine dava açıldı.

Programda İslam’a ve Kutsal değerlere yapılan saldırılar sansürlenerek verildi. İşte o çirkin iftira ve küfürlerin yer aldığı ifadelerin tartışmaya açıldığı o başlıklar:

• HZ. MUHAMMED’İN DEVE SİDİĞİ İLE HASTA TEDAVİ ETMESİ
• CEBRAİL’İN HZ. MUHAMMED’E AFRODİZYAK GETİRMESİ
• HZ.MUHAMMED’İN EN SEKSİ PEYGAMBER OLMASI
• HZ. MUHAMMED’E AŞIK ERKEKLER
• HZ. İSE İLE PİNOKYO ARASINDAKİ BENZERLİKLER
• ON DAKİKALIĞINA ALLAH OLMAK
• ALLAH’IN MÜSLÜMANLARI ÖLDÜRMEKTEN ZEVK ALMASI
• ALLAH’IN PSİKOLOJİK DURUMU
• ALLAH’IN RÖNTGENCİ OLMASI
• KURAN DERSİ SIRASINDA SEKS YAPMAK

“Daha bunun gibi nice hakaret içeren başlıkları ve altında yapılan yorumları yayınlamak mümkün değil”

Dava Açan Avukat Ahmet Gündel:
Ekşi Sözlük elbette muhalefet yapabilir, hükümete ve dine muhalefet edebilir. Ancak dine ve dini değerlere hakaret eden yayınlara ağırlık verildi, gezide aşırı uçlara destek verildi. Şimdi biz burada Türkiye üzerinde karanlık güçlerin oyunlar oynadığını görüyoruz. Türkiye’de bir kısım kesimde bir hakaret kültürü oluştu.

Aslında Ali Emre beyden önce savcıların bunu yapması gerekirdi bunlar kamu suçu. Şikayete bağlı suçlar değil ki bunlar. Mesajlardan örnekler, Cebrail’in Hz. Muhammed’e afrodizyak getirmesi… Alevi, Hıristiyan ve Müslümanların hepsine buralarda saldırılar var. İnsanlar yüzyıllardır din uğruna savaşmışlar. Öldürüp öldürülmüşler. Son yıllarda dini hassasiyetler sistematik olarak kaşınıyor. Burada içeriden dışarıdan eller var. Sadece inançlı insanların değil Türkiye’nin birliğine inananların hepsinin tepki vermesi gerekir bunlara…

PSİKİYATR DR. İBRAHİM BİLGEN:
Bu yazılar çok kötü, gözümün ucuyla yazılanlara baktım çok kötüydü. Örneğin demin ben orda haykırmak istedim okumayalım diye. Niye çünkü hedeflerine ulaşmış olurlar. Ve diğerleri de onlara hakaretle karşılık verecekler. O zaman bundan hepimiz zarar göreceğiz. Ben bize bakıyorum. Ben biz olmak istiyorum. (A Haber)

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

kamyon5

Kamyondaki şok detay!

Fransa’da dün gece bir kamyonla gerçekleştirilen ve 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan saldırıda çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir