Anasayfa / ANALİZ / Ekrem Dumanlı hakkında şok iddialar; kaçmadı Türkiye’de saklanıyor!
ekrem-ihbar

Ekrem Dumanlı hakkında şok iddialar; kaçmadı Türkiye’de saklanıyor!

Fetullahçı terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) aranan firari militanı Ekrem Dumanlı hakkında şok iddialar…


MEDYAGUNDEM.COM- Zaman gazetesi yayın yönetmenliği görevini bıraktıktan sonra bir anda ortalıktan kaybolan Ekrem Dumanlı, Gülen terör örgütüne mensup arananlar listesinin baş sıralarında yer alıyor. FETÖ’nün beyin takımından oanlarca ismin yurtdışına kaçtığı tespit edilmesine rağmen, Ekrem Dumanlı’nın nerede olduğu, kaçıp kaçmadığı ya da Türkiye’de mi saklandığı muamma.

Dumanlı’nın Zaman’daki son yazısının tarihi 17 Kasım 2015. Yaklaşık 1 aydır yazı da yazmıyor, tweet atmıyor, yer yarıldı sanki içine girdi.

ŞOK İDDİALAR

Ekrem Dumanlı’nın ortalarda görünmemesi, yazı yazmayıp, tweet bile atmaması iddialara göre aslında kaçmayıp Türkiye’de saklanmasına bağlanıyor. Arananlar listesinin başındaki Dumanlı’nın hiç bir iz bırakmama telaşı bazı güvenlik analizlerine göre aslında halen Türkiye’de saklandığı şeklinde yorumlanıyor.

İddialara göre Dumanlı önce FETÖ’nün uyuyan hücresi Yeni Asyacıların evlerinden birinde saklanıyordu. Ancak buralardan çıktı ve DHKP-C terör örgütünün hücre evlerinden birine gizlendi. Dumanlı hakkında yurtdışına kaçtı söylentisinin özellikle yayıldığı ve böylece Türkiye’de aranmasının önüne geçilmeye çalışıldığı da iddia ediliyor.

Dumanlı’nın rahatça yazmaması ve tweet atmaması da Türkiye’de saklandığının işareti olarak yorumlanıyor. Emre Uslu, Önder Aytaç gibi kaçanlar rahatça tweet atıp yazıyorlar ancak Dumanlı’dan ses çıkmaması tamamen iz bırakmama endişesine dayandırılıyor.  Çünkü tweet atsa yeri tespit edilmesinden, yazı yazsa anında yakalanmaktan korkan Dumanlı’nın saklandığı yere ilişkin de çeşitli ihbarların kesintisiz devam ettiği gelen haberler arasında bulunuyor.

KENEŞ DE SİYASİ İLTİCA PEŞİNDE

En son havalimanında gözaltına alınan ve kaçmaya çalıştığı düşünülen FETÖ militanlarından Bülent Keneş’in de bazı konsolosluklara siyasi iltica talebiyle gidip geldiği ileri sürülüyor.

 

 

 

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir