Anasayfa / GENEL / Ekrem Dumanlı gazeteden neden çıkmadı?
samil1

Ekrem Dumanlı gazeteden neden çıkmadı?

Ekrem Dumanlı’nın ifadeye gitmemesinin sebebini değerlendiren Şamil Tayyar, bir algı oluşturulmak ve yabancı basına servis edilmek üzere bir fotoğraf ortaya çıkarılmak istendiğini söyledi.


Bugün sabah saatlerinde paralel yapının medya ayağına yönelik gözaltı kararlarının ardından, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ifade vermek üzere Emniyet’e gitmişti. Ancak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı bu daveti geri çevirmiş, “gazetedeyim, gelsinler beni alsınlar” şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Dumanlı’nın bu davranışını, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar A Haber ekranlarında yorumladı.

“Cemaat”in yıllar önce yaptığı operasyonları, sabaha karşı saat 4’te, 5’te yapılan baskınları, basılan medya binalarını hatırlatan Tayyar, bugün yapılan operasyonda böyle bir baskın eyleminin söz konusu olmadığını belirtti.

Şamil Tayyar, “medya binaları basılmak yerine, haklarında gözaltı kararı olan kişilerin ifade vermek üzere Emniyet’e davet edildiğini söyledi.

DUMANLI “GAZETE BİNASI BASILDI” ALGISI OLUŞTURMAK İSTEDİ

Hidayet Karaca’nın ifade vermek üzere Emniyet’e gittiğini, ancak Dumanlı’nın gazete binasında beklediğini hatırlatan Tayyar, Dumanlı’nın bu davranışının aslında “gazete binası basıldı” algısı oluşturup, bir infial amaçladığını ifade etti.

YABANCI BASINA SERVİS EDİLMEK ÜZERE GÖRÜNTÜ VERDİLER

Öte yandan Şamil Tayyar, Ekrem Dumanlı’nın gazete binasındaki gözaltı görüntülerinin yabancı basına servis edilmesinin amaçladığını belirtti.

SAMANYOLU HABER TV: GAZETE BİNASI BASILDI

Şamil Tayyar’ın bu sözlerinin üzerinden 15 dakika geçmeden polis ekipleri yakalama emriyle birlikte Zaman Gazetesi binasına girerek Ekrem Dumanlı’yı gözaltına aldı.

Bu sırada ise, Tayyar’ın belirttiği senaryo gerçekleşti, paralel yapının yayın organları “gazete binası basıldı” KJ’lerini kulllandı.

MEDYAGUNDEM

ozgur

Al sana kapak babasının kemiklerini sızlatan Nişantaşı bebesi!

Uğur Mumcu’nun oğlu olan gazeteci Özgür Mumcu, sosyal medya hesabından “Bir lider bin odasında bin …

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

1 Yorum yapıldı

  1. Bassınlar köpeklerin inlerini.Kim ne yazarsa yazsın onların şovuna ülke yöneticileride güzel şovla karşılık verirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir