Anasayfa / GENEL / Ekranda, kışlada, her yerde “Rabia”
rabia2

Ekranda, kışlada, her yerde “Rabia”

Arapça’da ‘dördüncü’ ve ‘dört’ anlamına gelen, dört parmak açılarak yapılan Rabia işareti, Mısır’da darbe karşıtlarının simgesi haline geldi. Timetürk’ün haberine göre,Kahire’deki Rabiatul Adeviye Meydanı’nda toplanan Mursi yandaşlarının yaptığı bu işareti  A Haber Televizyonu editörlerinden Fatih Er de destek amacıyla kullandı.

MEHMETÇİKTEN DE “RABİA” İŞARETİ

Mısır’daki darbe karşıtlarının sembolü olan ‘Rabia’ işareti yapan 3 Mehmetçik’in sosyal medyadaki fotoğrafı, büyük ilgi görüyor.

İHA’nın haberine göre Mısır’daki darbe karşıtlarının sembolü olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da yapılan ‘Rabia’ işareti, sosyal medyada da en çok konuşulan konuların başından geliyor. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağları kullanan birçok kişi Mısır’daki darbe karşıtlarına destek vermek için profillerinde ‘Rabia’ sembolü olan görseller paylaşıyor. Yapılan paylaşımlar arasında en çok dikkat çeken ise, ellerindeki Kalaşnikof silahlarla ‘Rabia’ işareti yapan 3 Mehmetçik oldu.

Facebook ve Twitter’da en çok paylaşılan fotoğrafta Mehmetçik’in Mısır’daki darbe karşıtlarına destek vermesi, sosyal medyadakiler tarafından da olumlu yorumlarla destek buluyor.

Mehmetçik'ten 'Rabia' pozu

SOFUOĞLU’NDAN DA SELAM

Rize’nin Ardeşen ilçesinde bu yıl 5.’si düzenlenen “Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği” renkli görüntülere sahne olurken, motor sporlarında Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu da şenliğe katılarak tahta arabaya bindi.

Motor sporlarında, Dünya Şampiyonu olan Kenan Sofuoğlu Rize’de düzenlenen Redbull Formulaz yarışlarına katıldı. Sofuoğlu, tahta arabaya binerek yarışa katıldı. Mısır’daki direnişçilere destek veren Kenan Sofuoğlu, Arapça’da 4’üncü anlamına taşıyan ve dünyanın dört bir yanında darbe karşıtlarının simgesi haline gelen “rabia” işareti yaptı.

Kenan Sofuoğlu'dan Rabia selamı

MEDYAGUNDEM

kemalk

Sahibinin sesi!

Katar krizi sonrası AK Parti’ye “İhvan’dan desteğinizi çekin, Rabia’dan vazgeçin” diyen Kılıçdaroğlu’na, Dilipak’tan sert tepki …

kemal-caps1

CHP lideri değil sanki sömürge valisi!

CHP grup toplantısında, Katar kriziyle ilgili ilk kez konuşan Kemal Kılıçdaroğlu hükümeti terör örgütüne destek …

elbab

Diriliş eşliğinde Mehmetçiğin El Bab’a giriş anı

Fırat Kalkanı Harekatı’nda ele geçirilen El Bab’a takviye için giden Türk askerleri Diriliş Ertuğrul müziği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir