Anasayfa / GENEL / Ekmeleddin’i CHP tabanı ve ulusalcılara pazarlama operasyonu!
ekmel2

Ekmeleddin’i CHP tabanı ve ulusalcılara pazarlama operasyonu!

Laiklerden tepki toplayan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu şirin gösterme çabası devam ederken bir örnek de Güneri Civaoğlu’ndan geldi

CHP’nin ulusalcı, laik ve Alevi seçmenine taban tabana zıt olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nu sevdirme haberleri tam gaz devam ediyor.

Önceki gün İhsanoğlu’nun namaz kıldığını görmediğini söyleyen dünürünü manşete çeken CHP medyası bu kez de İhsanoğlu ile Atatürk’ün fikirlerini bir araya getirmenin derdine düştü.

ATATÜRK ‘İKT’ GİBİ BİR KURUMSAL YAPI İSTİYORDU
Civaoğlu yazısında Atatürk’ün hilfafete bakışını şu sözlerle anlattı:

1-Atatürk İslam’ın kökündeki “seçime” dayalı hilafete “evet” demişti. Sadece İslam’ın kökündeki babadan oğula saltanat gibi geçen halifeliği kaldırmıştı.

2-İslam’ın kökündeki “seçimle halife olmak” yöntemini uygulamayan, halifeliği geri getirmeyen, halifelik işlevini bu yüzyılların koşullarına göre “kurumsal” bir yapı olan İKT’ye veren, bugün sayıları 57’ye varan İslam ülkeleridir.

İHSANOĞLU UZUN SÜRE GENEL SEKRETERLİK YAPTI
Devamında Ekmeleddin İhsanoğlu’nun, Atatürk’ün söylediği doğrultuda kurulan İslam Konferansı Teşkilatı’nın Genel Sekreterliğini uzun süre yürüttüğünü hatırlattı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

1 Yorum yapıldı

  1. “seçime” dayalı hilafete “evet”

    MHP’liler, Ülkücüler Ekmelletin İhsanoğlu’nun dünürü nazma kılarken görmemişmiş, sizler ne dersiniz? Sizlerde namaz kılmayan, abdest almayan Cumhurbaşkanına mı oy vereceksiniz? CHP namaz kılmayan, abdest almayan bir Cumhurbaşkanı bulduğu için mal görmüş mağrip gibi sevinirken MHP’liler, Ülkücüler sizler ne dersiniz? Sizlerde aynı fikirde misiniz? Nasıl kandırıldığınızı şimdi daha iyi anlayabiliyorsunuz değil mi? Bu işler böyle olur. Devlet Bahçeli de bayramdan bayrama namaza gittiğine göre Devlet Bahçeli’ni istediğini bulmuş gibi, ya sizler, MHP’liler, Ülkücüler sizlerde aynı fikirde misiniz?

    Hava-Civa oğlu, bu yazını Sayın Başbakanımız Köşke çıktığında da yazmanı isteriz. Bak Hava-Civa oğlu, bu ‘Atatürk İslam’ın kökündeki “seçime” dayalı hilafete “evet” demişti.’ Yazı sana ait, bunu sakın unutma, günü gelince bu yazı lazım olacaktır.

    Bu yazıyı muhafazakar kesimden biri yazsa idi, bunu es kaza AKP’li biri deseydi ne olurdu? İrtica, anında parti kapatma davası açılırdı. Neyse seni Allah konuşturdu diyelim. Bu yazın tarihe geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir