Anasayfa / GENEL / Ekim sendromu!
kekec-muhtar

Ekim sendromu!

MEDYAGUNDEM.COM- Star gazetesinden Ahmet Kekeç ile Vatan’dan Reha Muhtar aynı konuyu “Ekim sendromu”nu yazmışlar. Kekeç “Ekim’de devrim var!” demiş, Muhtar; “Ekim’de sıcak günler statlar ve üniversitelerde başlayacak…”

Ekim ayında Gezi’deki kalkışmanın artarak devam edeceğine ilişkin iki yazı günün çarpıcı notlarından.

Muhtar, “Gezi Parkı’na eklemlenen, ancak onunla aynı olmayan sokak eylemlerinin, devamı Sonbahar’da, Eylül ve Ekim aylarında artarak geliyor… Öncelikle stadyumlar, üniversiteler, arkasından da meydanlar hareketlendirilmeye çalışılıyor…” diye yazdı.

Muhtar “kaos planı”nı da şöyle açıkladı:

“Bu eylemlerle ‘sandık gücü halen yüksek olan hükümetin, Türkiye’yi fiili olarak yönetemez hale getirmesi’ planlanıyor… Stadyum ve üniversitelerden sonraki üçüncü aşama ise ‘meydanlar’… Bu iki arenada yaratılacak sinerji, meydanlara aksettirilerek Türkiye çapında zincirleme bir etki yaratılması planlanıyor…”

Kekeç de, “İlk provayı, 5 Ağustos’ta Silivri’de yapacaklar… Cezaevini basıp yurtsever tutsakları yahut tutsak yurtseverleri (meşrebinize göre birini seçin artık) kurtaracaklar. Bunu kendileri söylüyor…” dedi.

Kekeç de “Ekim sendromu”nu şöyle yazdı:

“Eylül ya da Ekim’de sahneye konacak ‘dev kitlesel gösteri…’ Mustafa Sarıgül, ‘Ekim, devrim ayıdır. Gör bak daha neler olacak’ tadında bir açıklamayaparak, sahneye konacak dev kitlesel gösterinin mahiyetine dikkat çekmişti. Neler mi olacak? Bunu Halk TV haftalardır muştulayıp duruyor. Bütün bir yaz boyunca parklarda ‘forumlar’ halinde devam eden gösteriler, sonbaharla birlikte ‘hükümeti devirmeye dönük büyük bir halk hareketine’ dönüşecek… E, hadi bakalım… Nasılsa, ‘Bu eylemlerin hedefindeki tek kişi diktatör Erdoğan’ diyecek mebzul miktar arsıulusal aktöre sahipsiniz. Atatürkçü Düşünce Derneği sponsor olur. Bir türlü ‘Atatürk’ filmi çekemeyen Atatürkçü yönetmen Fuad Kavur imzacıları ayarlar. Fazıl Say piarını yapar.”

KEKEÇ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN 

MUHTAR’IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

kemal-feto

Darbeyi başarsaydı FETÖ KK’yı Başbakan yapacaktı

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Kemal Bey’e gelen FETÖ kitapçığı!” başlıklı yazısı şöyle… Darbe başarılı olsaydı, …

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir