Anasayfa / GENEL / Durursak kendimizi Sevr’de buluruz
erdogan-kul

Durursak kendimizi Sevr’de buluruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 151 Dev Eserin Açılış Töreninde konuştu. Erdoğan, terörle mücadelede zor günler yaşadığımız bu günlerde konuşmasının büyük bölümünü terör örgütlerinin maşasını elinde tutan güçlere ayırdı. Konuşmasında çok sert ifadelerle önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti: Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı şu kritik dönemde, eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer, Sevr şartlarıdır. Halbuki biz hala Lozan’daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz. Açık konuşmak lazım; Türkiye, İstiklal Harbi’nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bizim asıl mücadelemiz terör örgütlerinin arkasındaki güçler. Bu mücadele; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet mücadelesidir. Canımızı yakmayı hedefliyorlar ama bu can acısı mücadele azmimizi biliyor. Çünkü biz Yunus Emre’nin dediği gibi… Ölürse ten ölür canlar ölesi değil. Şehitlerimizin bedenlerini toprağa veriyoruz ama emanetlerine sahip çıkmakta ve mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız. En küçük bir durma asla söz konusu değil. Asimetrik bir saldırı ile karşı karşıya olunduğunu söyleyen Erdoğan, “Terör örgütleri, bu kavganın sadece piyonlarıdır. Bizim asıl mücadelemiz arkalarındaki güçlerdir. Bu güçler, hassas noktamız olarak neremizi görüyorlarsa oraya yükleniyorlar” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatıyla ilgili, “Dün El Bab’da şehit olan 16 askerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu mücadelemiz sıradan bir mücadele değil. 16 şehidimiz oldu, 200’e yakın DEAŞ’lı orada öldürüldü. Ülkemizi sürekli tehdit altında tutanlara karşı artık duramazdık ve bunun gereğini de yapıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde 151 Dev Eserin Açılış Töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın ve bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı şu kritik dönemde, eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer, Sevr şartlarıdır. Halbuki biz hala Lozan’daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz. Açık konuşmak lazım; Türkiye, İstiklal Harbi’nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadele; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet mücadelesidir.” ifadelerini kullandı.

“TERÖR ÖRGÜTLERİ BU KAVGANIN PİYONLARIDIR”

Asimetrik bir saldırı ile karşı karşıya olunduğunu söyleyen Erdoğan, “Terör örgütleri, bu kavganın sadece piyonlarıdır. Bizim asıl mücadelemiz arkalarındaki güçlerdir. Bu güçler, hassas noktamız olarak neremizi görüyorlarsa oraya yükleniyorlar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“BİZİM ASIL MÜCADELEMİZ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ARKASINDAKİ GÜÇLER”

Geniş bir alana yayılan bu 151 eseri teker teker saymak mümkün değil. Biz Türkiye’ye toplu açılış töreni zihniyetini getirdik. Bugünde 4 milyar liralık yatırımı bir anda açıyoruz. Milletimiz bu hizmetleri biliyor. Sadece konuşmayı, hakareti maharet sananlara inat gece gündüz çalıştık. Türkiye 2003’ten bu güne yılda ortalama 5,9 büyüdü. Gayri Safi Milli Hasılamız 949 milyar dolara kadar çıkardık. Dikkat ederseniz biz ne zaman bu rakamlara ulaştık kimi öz yönetim diyerek kimi darbe yapmaya kalkarak bizi kendilerince durdurmak istediler. Onlar dur dedikçe biz daha ileri gittik. Değerli kardeşlerim, bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalıştığı şu kritik dönemde eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer Sevr şartlarıdır. Açık konuşmak lazım Türkiye İstiklal Harbinden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bizim asıl mücadelemiz terör örgütlerinin arkasındaki güçler.

“YAŞADIĞIMIZ CAN ACISI MÜCADELE AZMİMİZİ BİLİYOR”

Mezhep ve meşrep farklılıkları üzerinden bizi bölmeye çalışıyorlar. Etnik bölücülük zehrini kürt kardeşlerimize zerk etmeye çalıştılar. Mezhep bölücülüğü zehrini alevi kardeşlerimize.. Hamdolsun başaramadılar… Suriye’de Irak’ta Libya’da oynadıkları oyunu ülkemize taşıyamadılar. 15 Temmuz bir ihanet çetesinin mensupları eliyle Türkiye’ye diz çöktürme operasyonuydu. Son dönemde PKK terör örgütünün, DEAŞ terör örgütünün, FETÖ’nün hunharca saldırmaları.. Canımızı yakmayı hedefliyorlar ama bu can acısı mücadele azmimizi biliyor. Çünkü biz Yunus Emre’nin dediği gibi ölürse ten ölür canlar ölesi değil. Şehitlerimizin bedenlerini toprağa veriyoruz ama ematlerine sahip çıkmakta ve mücadeleyi sürdürmekte kararlıyız. En küçük bir durma asla söz konusu değil. Şu anda içinde bulunduğumuz durum bambaşka. 79 milyon diğer tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak mücadele etmeliyiz.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir