Anasayfa / GENEL / Dünya IŞİD’e ders veren Suriyeli yaşlı kadını hayranlıkla izledi
suriyeli2

Dünya IŞİD’e ders veren Suriyeli yaşlı kadını hayranlıkla izledi

Suriyeli yaşlı bir kadının, silahlı gruptan şahıslara kızdığını gösteren video, internette ve basında büyük ilgi gördü. Yaşlı kadın Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak savaşçılara meydan okuyor.


Suriye’de yaşayan yaşlı bir kadının terör örgütü IŞİD militanlarına karşı çıktığı görüntüler sosyal medyada büyük ses getirdi. Ülkenin tam olarak neresinde çekildiği bilinmeyen görüntülerde, yaşlı kadın militanlara “şeytan” olduklarını, Allah’ın yoluna dönmeleri gerektiğini söylüyor.

► Allah’ın yoluna dönün. sizin Beşar Esad’la aranızda fark yok. Allah’ın yoluna dönerseniz Allah bereketini verir.
allah’ın yoluna dönün. sizin beşar esad’la aranızda fark yok.

(Bas gaza git, vaktimiz yok.)

► Siz ve Beşar birbirinizi öldürmeye devam edeceksiniz. Aklı olmayan hayvanlar gibi. Allah’ın yoluna dönün.

(Tamam döneceğiz, tamam teyze döneceğiz.)

► Ahirette hesap sorulacağını bilmiyor musunuz? İstihare namazını kıldıktan sonra rüyasında rejimin düşmesi için bir eylemde alkışladığını söylüyor sana. Bi sor bakalım rejim düştü mü? Ben ne rejimin ne de sizin başarılı olmanıza razı değilim.

(Neden?)

► Al birini vur ötekine. ikiniz de aynısınız. Allah’ın yoluna dönün. sizin devletiniz lanetli. “Bir sadaka vermeyi yahut iyilik yapmayı yahut da insanların arasını düzeltmeyi emredenleri hariç onların aralarındaki gizli konuşmaların çoğunda hayır yoktur.” (Nisa Suresi- 114.ayet) “Eğer inananlardan iki grup birbirleriyle savaşırlarsa aralarını düzeltin. Eğer biri ötekine karşı haddi aşarsa Allah’ın buyruğuna dönünceye kadar haddi aşan tarafa karşı savaşın. Eğer Allah’ın emrine dönerse, artık aralarını adaletle düzeltin ve onlara adaletli davranın. Çünkü Allah adaletli davrananları sever. Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” (Hucurat Suresi) Allah’a dönün, Allah’tan korkun. İnsan kesmeyi bırakın. “Onlara karşı gücünüz yettiği kadar kuvvet ve savaş atları hazırlayın. Onlarla Allah’ın düşmanını, sizin düşmanınızı ve bunlardan başka sizin bilmediğiniz fakat Allah’ın bildiği diğer düşmanları korkutursunuz.” (Enfal Suresi 60. ayet) Haziran savaşı sırasında kadınlar erkek çocuklarını savaşa göndermemek için yarıştılar. ABD silahı ve parayı basınca birbirinizi öldürmek için savaşıyorsunuz. Birbirlerini öldürmekten keyif alıyorlar.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

2 Yorumlar

  1. Hay Allah senden razı olsun, ağzın bal yesin mübarek annem.

  2. Teyze tam bir Osmanlı, ellerini öpüyoruz. Allah onun gibi aklı selim kocamışları başımızdan eksik etmesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir