Anasayfa / ANALİZ / Dün çaktılar bugün reklamı kaptılar!
taraf-sarigul5

Dün çaktılar bugün reklamı kaptılar!

MEDYAGÜNDEM- Herkese  “ilke, ahlak, prensip dersi” vermeye kalkıp da, ilkesizliğin ve eyyamcılığın kitabını yeniden yazanlara da birileri hesap sormaz mı?

Sorar elbette.

Tıpkı bu haberde olduğu gibi…

“Milli duyarlılıkları” olmayan, “bayrak, millet, din” dendiğinde fena halde “alerjisi kabaran” Taraf, mesele “para” oldu mu, her türlü ilkelerinden vazgeçebildiğini gösterdi.

Dün “Sarıgül’ün Pyongyang’ı” diye sürmanşet atıp, Şişli Halaskargazi Caddesi’ni dev bayrak ve Atatürk posterleriyle donatan Mustafa Sarıgül’e çakan Taraf, bugün para karşılığı Sarıgül’ün reklamını yayınlayarak “Bayrağını al bayramına gel” kampanyasına bir anlamda destek oldu.

Taraf, ikinci sayfasında yayınladığı Şişli Belediyesi’nin ilanıyla ilke ve tavır meselesinde “duygusal” olduğunu da böylece kanıtladı.

İşte Taraf’ın bugün 2. sayfasında yayınlanan o ilan:

Bu da taraf’ta dün çıkan haber:

***

‘Bayrağını da al bayramına gel’ sloganıyla 19 Mayıs kutlamaları için çağrı yapan Şişli Belediyesi’nin ilçenin dört bir yanını bayraklarla süslemesi Kuzey Kore’yi hatırlattı.

Şişli Belediyesi 19 Mayıs kutlamaları için ilçenin birçok yerine Türk bayrakları ve Atatürk posterleri astı. “Bayrağını da al bayramına gel’’ sloganıyla 19 Mayıs kutlamaları için çağrı yapan Şişli Belediyesi Agos gazetesini de dev Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle kapladı. Şişli Belediyesi Basın Danışmanı Aziz Özhan ise Taraf’a yaptığı açıklamada “Agos gazetesi ana caddede yer aldığı için caddenin süslenmesinde oraya da bayrak asılmış olabilir herhangi bir kasıt yoktur’’ dedi.

3 bin metre bayrak açmışlardı

Şişli Belediyesi daha önce dünyanın en uzun bayrağı olmaya aday 3 bin 800 metre uzunluğundaki ve dört buçuk metre enindeki Türk bayrağnı, Mecidiyeköy’de açmıştı. Binlerce İstanbullu, bayrağı elden ele aktararak tam iki saat 15 dakikada Taksim’e getirmişti.

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

kiraz

Yine Anadolu Adliyesi yine skandal karar

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart 2015 günü DHKP-C’li teröristlerce hain bir şekilde şehit edilen Cumhuriyet …

taraf

FETÖ paçavrasının sahibi için yakalama kararı

FETÖ tetikçisi Taraf’ın imtiyaz sahibi Başar Arslan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yapılan incelemede ise Arslan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir