Anasayfa / ANALİZ / Dumanlı Ekrem’den itiraf gibi yazı; işte Türkiye’ye DAEŞ kumpası!
ekrem-daes

Dumanlı Ekrem’den itiraf gibi yazı; işte Türkiye’ye DAEŞ kumpası!

Bugün Gülen örgütünün amiral gazetesi Zaman’da Ekrem Dumanlı’nın yazısı, bu ihanet şebekesinin Türkiye’ye IŞİD üzerinden hazırlanan kumpasın itirafı gibi…


MEDYAGUNDEM.COM- MİT TIR’larının paralel örgüt tarafından durdurulması Türkiye’ye yönelik uluslararası kumpasın ilk işaretiydi aslında. Amaç “Türkiye DAEŞ destekçisi” demek ve bu şekilde Türkiye’yi terör örgütüne destek veren ülke gibi gösterip bir “darbe” gerçekleştirmek… “Temcit pilavı” gibi sürekli gündemde tutulan ve apaçık “kumpas” deşifre olmasına rağmen Gülen örgütünün ısrarla sürdürdüğü yalan…

kumpas

Üç İngiliz kızı DAEŞ’e götürürken Türk istihbaratı tarafından suçüstü yakalanan Kanada ajanı olayından sonra Türkiye’ye yönelik kumpas daha bir netleşti. Ama Gülen örgütü her zamanki algı oyunlarıyla Kanadalı ajan meselesini görmedi.

Gülen çetesinin Türkiye’ye yönelik kumpasın içinde yer aldığını anlamak için bugün Zaman gazetesinde Ekrem Dumanlı’nın yazısını okumak yeterli.

“Nedir bu radikal örgüt merakınız” başlıklı yazısında Dumanlı, “Türkiye DAEŞ destekçisi” kumpasına aklınca odun taşıyor. DAEŞ’e İngiliz kızları götüren Kanada ajanından, o ajana paraların Bank Asya üzerinden transfer edildiğinden hiç söz etmeden…

ajan-bankasya

Tamamen yalan ve ucuz algı oyunlarıyla “Ak Parti IŞİD’i destekliyor” yalanını sürdüren Dumanlı, şu satırlarıyla GÜlen örgütünün Türkiye’ye yönelik ihanet kumpasının taşeronu olduğunu itiraf ediyor:

“İktidar cephesinin El Kaide, El Nusra, Hizbullah, IŞİD gibi örgütlere karşı ılımlı; hatta tarafgir yaklaşımları kimi zaman gizlenemez hale geliyor. İslam coğrafyasını kana bulayan ve kanlı elleriyle bir İslam imajı oluşturanlara karşı dimdik durulabilseydi insanların kafası bu kadar karışmazdı… Bir Bakan’ın ‘IŞİD öldürüyor ama işkence etmiyor’ diyecek kadar savunma hattı oluşturması AK Parti’deki tavrı yeterince ortaya koyuyor. MİT TIR’ları ile ilgili ortaya atılan bazı iddialardaki ‘silah yardımı’ tezleri bu tavrın alttan alta ne denli güçlü tutulduğunu gözler önüne seriyor. Radikal örgütlerce yapılan kanlı eylemlerin (mesela Sultanahmet’teki karakol bombalaması) üzerine gümbür gümbür gidilmediği de gözden kaçmıyor.”

ERDOĞAN: DAEŞ VE ESAD ÜST AKLIN KULLANDIĞI MAŞANIN İKİ UCUDUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haftasonu Çanakkale’de yaptığı konuşmada, “Esad ve DAEŞ terör örgütü, aynı sakat anlayışın iki farklı tezahürüdür. Bunlar aynı üst aklın kullandığı maşanın iki ucudur” diyerek Türkiye’ye yönelik kumpasta DAEŞ’in nasıl ve kimler tarafından kullanıldığına dair çarpıcı sözler sarfetmişti.

Türkiye’nin DAEŞ’e karşı böylesine tavrı net iken, Ekrem Dumanlı’nın algı operasyonuna yönelik yazısı Gülen örgütünün Türkiye’ye yönelik ihanet operasyonundaki rolünü açık ediyor.

Dumanlı “efendilerine” öylesine güveniyor ki, “üst akıl” denilen uluslararası şer odaklarını arkasına alarak Türkiye’yi şöyle tehdit ediyor:

“Sizdeki bu terör merakı ve masum vatandaşa karşı duyduğunuz kuyruk acısı olduğu müddetçe tarihin hakemliğinden yakanızı kurtaramayacaksınız.”

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir