Anasayfa / ANALİZ / Dönek Soner; FETÖ’cüye kalkan oldu!
soner-enis

Dönek Soner; FETÖ’cüye kalkan oldu!

FETÖ’nün MİT TIR’ları ihaneti nedeniyle Fetullahçı teröröristlerle işbirliği suçundan yargılanan Cumhuriyet Gazetesi eski Yayın Yönetmeni Can Dündar, Ankara Temsilcisi Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun yargılandığı davada, Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın tanık olarak dinlendi.

Mahkeme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duruşmaya katılma (müdahillik) talebini, iddia olunan suçların devlet aleyhine suçlar olması, Cumhurbaşkanının devletin başı ve temsilcisi sıfatının bulunması göz önüne alarak oy çokluğu ile kabul etti.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıklardan Enis Berberoğlu ve Erdem Gül katılırken, yurtdışında bulunan sanık Can Dündar duruşmaya gelmedi. Duruşmada, müşteki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları ile katılan Başbakanlık Milli İstihbarat Teşkilatı Müşteşarlığı avukatları da hazır bulundu. Dosya hakkındaki kapalılık kararı nedeniyle duruşma basına kapalı olarak yapıldı.

SONER YALÇIN’DAN FETÖ’CÜ BERBEROĞLU’NA KORUMA

Duruşma çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soner Yalçın, FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı olduğunu iddia ettiği ve çok ağır yazılar yazdığı Enis Berberoğlu’nu çark edip korumaya aldı.

Enis Berberoğlu için “FETÖ’cü” ifadesini kullanmadığını iddia eden Yalçın tükürdüğünü de yaladı.

“Ben Berberoğlu’na, ‘Hürriyet ve CHP’deki FETÖ imamının kim olduğunu açıkla’diye soru sordum. ‘Berberoğlu FETÖ imamıdır’ demedim, yazmadım, öyle olduğunu da sanmıyorum” diye konuştu. Ancak yazısı Berberoğlu’nun nasıl bir FETÖ’cü olduğunu çok ağır sözlerle anlatıyordu.

Sahibi olduğu Odatv de Soner Yalçın’ın dönekliğini şöyle manşet yaptı:

soner

Bakın Yalçın neler neler demişti:

FETÖ’nün Hürriyet ve CHP imamı!

FETÖ’nün CHP imamı kim?

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir