Anasayfa / GENEL / Dolar oyununun arkasında kimler var?
dolar9

Dolar oyununun arkasında kimler var?

Dövizde özellikle de dolar üzerinde büyük bir oyun var, Türkiye finansal olarak saldırı altında. Peki bu saldırının arkasında kimler var ve amaç ne? Gazeteci Ömer Turan’ın Twitter’daki paylaşımları oyuna dair çarpıcı iddialar içeriyor. İşte o iddialar:

1. Dolar operasyonunun amacı Merkez Bankasını faiz artırmaya zorlamaktır. MB faiz artırımına gittiği an, çektikleri operasyon başarılı olur.

2.Dolardaki hareketlilik ekonominin kendi kurallarından kaynaklanan bir şey değil, dolardaki hareketlilik 2. Darbe sürecinin en önemli ayağı

3. Dolar artışına neden olan alımlar Londra merkezli ve Soros fonları. 2. Darbenin ekonomik ayağı Sorosa ihale edilmiş.

4.Dolar için hedeflenen bir rakam var, biz bunu bir sene önce kabaca,üç ay önce de detaylıca yazmıştık. O seviyeye kadar alımlar devam edecek

5.İşte bundan dolayı,MB faiz artırımı hiç bir şekilde doların ateşini düşürmez, isterse 3 puanlık artış olsun,o halde MB faizi niye artırsın

6. 2. Darbenin ekonomik ayağı olan dolar operasyonu Londra merkezli bir Soros operasyonu ama içerde işbirlikciler var, hepsi de biliniyor.

7. Bu bir istiklal savaşı, karşı tarafta olan herkes haindir ve bedelini çok ağır öder. Dolar operasyonu da savaşın bir parcası, ona göre.

8. Merkez Bankası ne olursa olsun faiz artırımına gitmemeli, isterse dolar 8 lira olsun, bunu da kamuoyuna açıkca bildirmeli.

9. Soros’un dolar operasyonuna içerden destek veren herkesin mallarına KHK ile el konulmalı, isterse bu büyük bir banka olsun.

10. Anayasa değişikliğinde ilerlenilmesi ABD ve İngiltereyi iyice çıldırttı. Referendum öncesi Mayıs gibi ekonomiyi felç etmeyi planlıyorlar

11. ABD ve İngiltere Dervişin muhafazakar versiyonu olan Babacan-Turhan-Şimşek troykasının ekonomi yönetimine yeniden geçmesini istiyor.

12.Erdogan liderliğindeki Türk devleti her alanda attığı muhteşem adımlarla tam bağımsızlık noktasında müthiş yol katetti.İşte tüm mesele bu

13. Dolar operasyonunu bir sene önce yazan, üç ay öncede detaylarını belirten biri olarak diyorumki dolarla oynayanla oynanılacak, bekleyin.

14. 2. darbenin ne siyasi ne de ekonomik ayağı başarılı olacak. Kendi kazdıkları çukura kendileri düşecek, tam bağımsızlık süreci hızlanacak

15. Bu süreçde dolar alan kaybedecek, dolara dokunan yanacak. Devlet (is back) geri geldi artık, hiç bir ihanet cezasız kaymayacak.

16. Bize operasyon çekmeye kalkan ülkelerin sorunları bizimkilerden çok daha büyük, hatta felaket kendi operasyonlarının altında kalacaklar.

17.CİA gecen hafta Reina’da Arab milyarderleri secip öldürterek Türkiyede olan ve kat kat daha fazla gelecek Arab sermayesine göz dağı verdi

18. Türkiye ye giriş yapacak 100 milyarlık arab sermayesi Soros’un çektiği dolar operasyonunu boşa çıkaracaktır. İşte tüm korkuları bu.

19. Zira Nisan-Mayıs gibi ekonomiyi felç edemezlerse, anayasa değişikliği referandumdan geçer, Türkiye tam bağımsız olur. ABD bunu biliyor.

20.Bizim tüm bu tertip ve ihanetlere diyeceğimiz tek söz var;Onlar tuzak kurdu, Allah da tuzak kurtu, Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır

dolar5

dolar1 dolar2 dolar3 dolar4

MEDYAGUNDEM

dolar1

Dolara Merkez’den ölümcül darbe!

Dolarda 2017’nin ilk aylarında 4 TL sınırına kadar ulaşan yükseliş trendi tersine dönmeye başladı. “Cumhurbaşkanı …

abd1

ABD’den tarihi dolar itirafı!

A Haber’de yayınlanan Söz Teması programında, ABD eski Adalet Bakanı Loretta Lynch’in tarihi dolar itirafına …

dolar9

Ekonomide müthiş gelişme; son 17 ayın rekoru

Türkiye’ye doğrudan sermaye yatırımı Aralık 2016’da yaklaşık 2 milyar dolar ile son 17 ayın zirvesine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir