Anasayfa / GENEL / Doğan’dan paralel tetikçiliğe devam
dogan

Doğan’dan paralel tetikçiliğe devam

Doğan medyasının 25 Aralık darbe girişimine ilişkin algı yaratma amaçlı “Dosya kapandı” manşeti, yayın organları tiraj kaybeden Aydın Doğan’ın yeni dönemde de paralel çetenin tetikçiliğini sürdüreceğinin kanıtı gibi.

AK Parti hükümetini devirmek için tezgâhlanan 25 Aralık darbe operasyonunda Fethullah Gülen örgütüyle birlikte hareket eden Aydın Doğan medyası, paralel yapının tetikçiliğine devam ediyor. Yayın organları giderek itibar ve tiraj kaybeden Aydın Doğan, bir yandan Cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna katılıp yeni Türkiye fotoğrafına girmeye çalışıyor, diğer yandan da “Bu bir darbe girişimidir” diyen mahkeme kararı için “Dosya kapandı” manşeti atarak, algı yaratmaya çalışıyor. 25 Aralık 2013’te Türkiye’de, hükümete, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a ve Türkiye’nin en önemli projelerini yürüten işadamlarına karşı kirli bir darbe girişimi yaşandı. Fethullah Gülen’in yargı ve emniyetin kilit noktalarına yerleştirdiği savcı, hakim ve polisler operasyon başlattılar. Operasyonun siyasi sponsorluğunu CHP, medya sponsorluğunu da Aydın Doğan yürüttü.

96 KİŞİYE TAKİPSİZLİK
Fakat Türk halkı, paralel ihanet çetesi ile siyaset ve medyadaki kirli işbirlikçilerinin oyununa gelmedi. Paralel çete ve Doğan medyasının kirli işbirliği ters tepti, AK Parti 30 Mart yerel seçimlerinden yüzde 44’lük zaferle çıktı. 10 Ağustos’ta da Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52 oyla, seçilmiş ilk cumhurbaşkanı oldu. 25 Aralık tarihli kirli ihanet fezlekesinde, “Örgüt lideri” olduğunu belirttikleri Recep Tayyip Erdoğan için “Dönemin Başbakanı” ifadesini kullanmaktan çekinmeyen paralel örgütün, işadamlarına kumpas amacıyla hazırladığı operasyon, savcılığın takipsizlik kararıyla sonuçlandı. Savcılıkça hazırlanan 96 kişi hakkındaki takipsizlik kararında, paralel örgütün “hukuki soruşturma görüntüsü” altında darbe girişimi yaptığı vurgulandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, aynı gün gözaltına alınan 17-25 Aralık operasyoncuları için “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni yıkmaya çalıştılar, casusluk yaptılar, sahte evrak düzenlediler, bilgileri medyaya sızdırdılar” dedi. Gezi Parkı kalkışmalarından itibaren, sayfalarından ve ekranlarından iftira kampanyası yürüten Aydın Doğan medyası, kirli 25 Aralık operasyonunda, Gülen örgütüyle kol kola girerek, halkı karşısına aldı. Tetikçilikte sınır tanımayan Hürriyet’in patronu Aydın Doğan, diğer yandan halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olan Erdoğan’ın düzenlediği resepsiyona ailesiyle birlikte katılarak, yeni Türkiye fotoğrafının içine girmeye çalıştı.

KİRLİ İŞBİRLİĞİNE DEVAM
Aydın Doğan’ın Hürriyet’i, seçilmiş hükümeti ve Türkiye’nin önde gelen işadamlarını hedef alan 25 Aralık tezgâhına karşı verdiği takipsizlik kararını da görmezden geldi. Başbakan’ı “örgüt lideri” gibi göstererek hükümeti devirmeye kalkışan çetenin hazırladığı kirli soruşturmaya verilen takipsizlik kararıyla ilgili “Dosya kapandı” manşeti atarak, algı yaratmaya çalıştı. Aydın Doğan’ın Hürriyet’inin haberinde, 8 aylık soruşturma sonucunda, iftira olduğu saptanan bütün iddialar, doğruymuş gibi tek tek sıralandı. “Savcılık, rüşvet, Sabah gazetesi havuzu, TÜRGEV Vakfı ve El Kadı soruşturmasında 96 kişiye takipsizlik verdi” ifadesi, Hürriyet’in yeni dönemde de paralel çetenin tetikçiliğini sürdüreceğini kanıtladı.  (SABAH)

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

1 Yorum yapıldı

  1. Aydın Doğan Şeref Haysiyet Kaç Para

    Aydın Doğan ‘Dosya Kapanmadı’! Yanındaki angutlara söyle adam gibi manşet atsınlar. Atmazlarsa bu toplumun evlatları, hukuku size öyle bir tokat atar ki bir daha resepsiyona çıkamayacak kadar izini yüzünüzden silinmez. Ağğğğnadın mı zurna?

    Savcıların mütalaasını okusaydın veya okuduğunuzu anlayabilseydiniz o manşeti atma şerefsizliğini göstermezdiniz. Bir değil, üç Savcı ne diyor? Hukuk görünümü altında Darbe Girişim demiyor mu? Yarın, belki yarından da kısa bir süre içerisinde Darbe Girişiminde bulunan şerefsizler hakkında soruşturma açıldığında o manşetleri size yediririz yedirir. Böyle şerefsizce, alçakça, haysiyetsizce manşet mi atılır pezevenkler.

    Aydın Doğan senin mahkemelerinde de aynı manşetleri attırmazsan şerefsizsin! Ağğğnaıdn mı? Senin mahkemelerin içinde bir gün ona benzer manşetler atılmayacağını mı sanıyorsun, hırsızlıkların bir bir ortaya döküldüğü zaman seni de göreceğiz.

    Aydın Doğan, sen nasıl bir karaktere sahipsin ulan! İki günde nasıl böyle dönebiliyorsun? Erkeğin ağzından laf çıkar ulan! Ama diyeceksin ki; O erkek!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir